مدیرعامل بیمه پاسارگاد از برنامه های این شرکت بیمه ای به عنوان مکمل بازنشستگی در نیمه دوم سال جاری خبر داد.

معصوم ضمیری مدیر عامل بیمه پاسارگاد در گفت و گو با خبرنگار بورس امروز اظهارداشت: عرضه ی بیمه های زندگی در بیمه پاسارگاد به یک دوره ی بلندمدت 12 ساله باز می گردد که به تدریج زمینه های توسعه فراهم شده است.

وی به قرار داشتن بیمه پاسارگاد در داخل یک گروه مالی بزرگ به نام گروه مالی پاسارگا اشاره کرد که شامل بیمه پاسارگاد، بانک پاسارگاد و شرکت های معدنی و انرژی بزرگ شامل میدکو، گسترس انرژی است.

مدیرعامل بیمه پاسارگاد همچنین به شکل گیری بیمه های زندگی در شرکت بیمه پاسارگاد اشاره کرد و هدف از ایجاد این بیمه های زندگی در داخل گروه را جذب منابع ریز و در تعداد بالا به عنوان پس انداز مردم جهت سرمایه گذاری های زیربنایی عنوان کرد.

وی با اعلام برنامه ریزی های بیمه پاسارگاد در فروش و عرضه ی بیمه های عمر و تامین آتیه، برنامه ی بعدی بیمه پاسارگاد را ارائه بیمه زندگی، جدا از عرضه ی انفرادی به آحاد جامعه عنوان کرد تا یک راه حل مناسب برای افراد بازنشسته و مستمری بگیر  در نظر گرفته شود.

ضمیری به فاصله درآمدی افراد در دوره اشتغال با دوره بازنشستگی اشاره کرد که با توجه به شرایط اقتصادی کشور،  معمولا بازنشستگان با افت درآمد مواجه می شوند.

وی از فرهنگ اجتماعی و سنت های موجود به عنوان دلایلی نام برد که هزینه های دوران بازنشستگی را نسبت به شاغلان و یا جوانان افزایش می دهد.

مدیرعامل بیمه پاسارگاد برای رفع مشکل بازنشستگان به اقدام بیمه پاسارگاد اشاره کرد که به واسطه طرحی از سال گذشته بیمه عمر و تامین آتیه را به صورت گروهی به سازمان هایی عرضه کرد که قادر به خرید آن برای پرسنل خود بودند.

وی از این طرح بیمه پاسارگاد به عنوان یک برنامه ی مالی مکمل بازنشستگی نام برد که افراد را قادر می سازد تا به واسطه آن پس از رسیدن به مرحله بازنشستگی، علاوه بر دریافت مستمری از صندوق بازنشستگی، از شرکت بیمه نیز مستمری دریافت کنند.

وی معتقد است که بیمه عمر و تامین آتیه تنها راه حل معضل بازنشستگان است که درآمد بازنشستگی خود را  پاسخگوی هزینه های اجتماعی خود نمی دانند.

وی با تاکید بر توسعه این نوع بیمه از سوی بیمه پاسارگاد در سطح جامعه، تصریح کرد که با برنامه ریزی های این شرکت بیمه ای، این بیمه مستمری از سوی  بیمه پاسارگاد به عنوان مکمل بازنشستگی در نیمه دوم سال جاری، به طور جدی در بازار مطرح خواهد گردید.

ضمیری  که طرح فعلی بیمه پاسارگاد را موفق به پیش بینی  تورم عنوان می کرد ، افزود: در این طرح به بیمه گذار این امکان داده شده است که بیمه را متناسب با قدرت خرید، خریداری کند و  حق بیمه خود  را  در سال های بعد افزایش دهد. رشد حق بیمه ها در واقع تلاشی است برای جبران  بخشی از تورم. ضمن آنکه  شرکت بیمه با استفاده از منابع دریافتی، مبادرت به سرمایه گذاری  و تضمین حداقل سود به سرمایه گذاران خود خواهد بود.

اگرچه وی سود ارایه شده از سوی بیمه پاسارگاد در سال گذشته به سرمایه گذاران خود را 21.5 درصدی عنوان کرد.