سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از فروش بخشی از 150 هزار خودرو به صورت فوق‌العاده خبر داد و گفت: افزون بر 150 هزار خودرو از سوی دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا در شش ماهه دوم سال جاری به فروش خواهد رسید.

به گزارش بورس امروز، جعفر سرقینی با اعلام دوباره این خبر گفت: بخشی از فروش ۱۵۰ هزار خودرو دو خودروسازی بزرگ کشور به صورت فوق‌العاده است که به کنترل قیمت در بازار کمک خواهد کرد.

وی افزود: گروه صنعتی ایران‌خودرو ۱۱۰ هزار محصول و گروه خودروسازی سایپا ۴۰ هزار دستگاه انواع خودرو را تا پایان سال، به‌صورت پیش‌فروش و فروش فوق‌العاده در اختیار مصرف‌کنندگان قرار خواهند داد.

دریافت ۱۰ درصد مبلغ خودرو

سرپرست وزارت صمت با توجه به اینکه همچنان نحوه توزیع و فروش خودرو از طریق قرعه‌کشی است، افزود: در فروش‌های جدید برای کسانی که ثبت‌نام می‌کنند، شرط خاصی در نظر گرفته شده است به‌طوری‌که در زمان ثبت‌نام ۱۰ درصد مبلغ خودرو را در حسابی واسطه قرار دهند.

سرقینی یادآوری کرد: دریافت ۱۰ درصد مبلغ قیمت خودرو به این دلیل انجام می‌شود تا کسانی که واقعاً نیاز به خرید خودرو دارند، اقدام به ثبت‌نام کنند و در واقع از اینکه برخی افراد، می‌خواهند شانس خود را برای دریافت خودرو امتحان کنند جلوگیری شود.

  • منبع خبر : پرشین خودرو