گروه خودروسازی ایران خودرو از دیگر نمادهای بورسی است که در طول یکسال گذشته روند کاهشی در پیش گرفت که از نگاه تکنیکال در قالب یک روند اصلاحی بلند مدت در حرکت است.

بابک افشار،تحلیل گر بازار سرمایه در رابطه با وضعیت خودرو در بازار با خبرنگار بورس امروز به گفتگو پرداخت.

افشار گفت:گروه خودروسازی ایران خودرو از دیگر نمادهای بورسی است که در طول یکسال گذشته روند کاهشی در پیش گرفت که از نگاه تکنیکال در قالب یک روند اصلاحی بلند مدت در حرکت است.اینکه این روند اصلاحی و نزولی تا چه محدوده ای ادامه خواهد داشت از دغدغه های گروه خودرو بوده، بطوریکه در هر برهه ای که تحرکات مثبتی در گروه دیده شده با افزایش عرضه در نماد خودرو مواجه بودیم.

وی افزود:این نماد در مجمع سالیانه ۶ ریال سود تقسیم نموده و در گزارش ۱۲ ماهه شاهد نکته مثبت خاصی نبودیم. اما از نگاه تکنیکال،در حال حاضر این نماد در منطقه قیمتی حساسی در حال معامله است.

تحلیل گر بازار سرمایه ادامه داد:این نماد در تایم فریم هفتگی، در منطقه تحت حمایت روند بلندمدت صعودی و نیز، بلند مدت اصلاحی قرار داشته و انتظار میرود در صورت حمایت در بازه ۲۰۲ الی ۲۳۴ تومان، پتانسیل رشد تا بازه ۳۰۵ الی ۳۲۰ تومان را ظرف دو الی سه ماه آینده داشته باشد.اما اینکه در بلندمدت آیا می توان به قیمت‌های بالاتری هم امیدوار بود یا خیر، دو سناریو وجود دارد.

سناریو اول، عدم عبور از محدوده ۳۰۵ الی ۳۲۰، که در آن صورت باز هم شاهد همین قیمت های کنونی تا انتهای سال خواهیم بود.سناریو دوم، توانایی عبور از محدوده ذکر شده که راه را برای رسیدن به منطقه قیمت ۴۳۰ الی ۴۶۰ تومان هموار خواهد کرد.لازم به ذکر است نوع معاملات اخیر، حجم ورود نقدینگی خاصی را نشان نمی دهد.

بیشتر بخوانید:  ضرورت فعالسازی ظرفیت های بالقوه تشکل های بخش خصوصی