شرکت تولید و پالایش قیر پترو لازک با تکیه بر دانش و تجربه قبلی خود در قالب شرکت های پترو لازک از سال 1379 تا1393و اخیرا نیز با سرمایه گذاری واحد تولیدی انواع قیر به نام شرکت تولید و پالایش قیر پترولازک می کوشد همانند سوابق گذشته در زمینه صادرات نقش به سزایی را در بالاترین سطح خود را ایفا کند.

به گزارش روند بورس امروز: شرکت تولید و پالایش قیر پترو لازک با پیشینه ای ارزشمند در قالب گروه بین المللی لازک بار دیگر با تکیه بر تجارب گذشته، در مازندران – شهرک صنعتی کیاسر سرمایه گذاری نموده است و این مجموعه هم اکنون در حال احیا و باز سازی است . از همه جوانب مهمتر راه اندازی خط تولید بشکه با ظرفیت بسته بندی روزانه ۵۰۰ تن می باشد.بهره ­گیری از نیروی متخصص و کارآمد و استفاده از فن­آوری های روز در کیفیت و کمیت محصولات، نقش مؤثری در محصولات این شرکت ایفا می­کند .

هدف مهم این شرکت در سال جاری ایجاد اشتغال­زایی و حمایت از تولید داخلی و صادرات آن به بازارهای هدف  از جمله هندوستان و کشورهای حاشیه خلیج ­فارس و تولید قیر مطابق با استاندارهای کیفی مناسب است.

چشم انداز شرکت

با توجه به اینکه ایران قطب مهم تولید و صادرات قیر در جهان محسوب می¬شود پالایشگاه های متعددی در ایران قرار دارد بنابراین این صنعت از جایگاه مهمی در کشور برخوردار است . همچنین با طرح های پالایشگاهی در کشور و همچنین افزایش تولید شرکتهای پالایشگاهی فعلی انتظار می¬رود با حمایت از بخش خصوصی و شرکت های تولیدی کماکان شاهد رشد این صنعت در کشور عزیزمان باشیم.

تاریخچه

این شرکت با تکیه بر دانش و تجربه قبلی خود در قالب شرکت های پترو لازک از سال ۱۳۷۹ تا۱۳۹۳و اخیرا نیز با سرمایه گذاری واحد تولیدی انواع قیر به نام شرکت تولید و پالایش قیر پترولازک می کوشد همانند سوابق گذشته در زمینه صادرات نقش به سزایی را در بالاترین سطح خود را ایفا کند.

مزیت های رقابتی

این مجموعه با اتکاء به شایستگی های مدیران و بهره­گیری از تجارب ارزشمند مدیران در طول سالیان متمادی با اخذ مجوزهای لازم به حفظ بازار هدف در کشور های مختلف و حضور در صنعت جهانی تولید و صادرات فرآورده­های نفتی به پشتوانه تجربه مدیران که ۳ سال پیاپی نیز به عنوان صادرکننده برتر ایران معرفی شده اند  می کوشد که با بهره گیری از نیروی متخصص و کارآمد و استفاده از فن­آوری­های روز در کیفیت و کمیت محصولات، نقش مؤثری در تولید محصولات ایفا کند.

چشم انداز صنعت

ایران به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان قیر دنیا که در زمان حاضر ۳٫۸ درصد تقاضای جهانی را تامین می­کند باید برنامه­ریزی مدونی برای کسب بازارهای جدید و توسعه بازار جهانی صادرات این کالای پرسود داشته باشد. برنامه­ریزی برای توسعه بازارهای جهانی قیر در حالی باید انجام گیریدکه در وضعیت کنونی ، ایران به عنوان دومین صادرکننده قیر آسیا ، اولین صادرکننده خاورمیانه و چهارمین صادرکننده جهان ، قیر تولیدی خود را ۵۰ دلار کمتر از قیر کشوری همچون بحرین عرضه می­کند. و هم­اکنون با توجه به بازارهای مناسب کشور هندوستان و نیاز سالیانه این کشور حداقل به واردات ۵/۲ میلیون تن انواع قیر که این امر تا سال ۲۰۳۰ به صورت متوالی ادامه خواهد یافت لذا فعالسازی شرکتهای تولیدی امری حیاتی برای کشور عزیزمان می­باشد

 تاسیسات و مخازن شرکت

  • مخازن ذخیره سازی قیر فله در بندر کاروار کشور هندوستان

نظر به افتتاح مخازن منحصر به فرد ذخیره سازی قیر فله در سال ۲۰۱۹ در بندر کاروار هندوستان لذا این شرکت هم اکنون توانایی ذخیره سازی و فروش قیر فله در کشور هندوستان را دارا می باشد.

  • تجهیزات ذخیره سازی قیر فله در بندر بوشهر

هم اکنون ذخیره سازی برای قیر فله در بندر بوشهر به صورت انحصاری در اختیار این شرکت بوده و آماده همکاری با کلیه شرکت های صادراتی فعال در این زمینه می باشد.

  • تجهیزات ذخیره سازی روغن پایه و گازوءیل در بندر بوشهر

هم اکنون مخازن ذخیره سازی برای روغن پایه و گازوءیل در بندر بوشهر به صورت انحصاری در اختیار این شرکت بوده و آماده همکاری با کلیه شرکت های صادراتی فعال در این زمینه می باشد.