روز گذشته 22 اسفند 1401 مجمع عمومی فوق العاده "فزرین"به منظور تصمیم گیری درباره افزایش سرمایه و انتخاب هیئت رئیسه با حضور سهامداران این مجموعه برگزار شد.

روز گذشته 22 اسفند 1401 مجمع عمومی فوق العاده “فزرین”به منظور تصمیم گیری درباره افزایش سرمایه و انتخاب هیئت رئیسه با حضور سهامداران این مجموعه برگزار شد.

به گزارش بورس امروز؛ عصر روز گذشته 22 اسفند 1401 مجمع عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری درباره افزایش سرمایه و انتخاب هیئت رئیسه با حضور سهامداران این مجموعه برگزار شد.

در این مجمع افزایش سرمایه “فزرین” از 200 میلیارد تومان به 300 میلیارد تومان به تصویب رسید و بعد از سخنرانی اعضای هیئت به سوالاتی که از سوی سهامداران مطرح شد پاسخ داده شد.

محور اصلی فعالیت “فرزین” در سال 1401 تامین و تضمین مواد اولیه برای سال جدید بود

شهرام کدخدائی مدیر عامل شرکت زرین معدن آسیا در پاسخ به سوال یکی از سهامداران در خصوص وضعیت تولید و فروش اظهار کرد: محور اصلی فعالیت در سال جاری تامین مواد اولیه و منابع لازم برای افزایش و توسعه تولید است که خوشبختانه با تامین منبع در آذر ماه سال جاری امکان به کار گیری حداکثر ظرفیت تولید در سال آینده فراهم شده است.

وی افزود: با توجه به برنامه ای که در خصوص تامین خاک پر عیار در دستور کار داریم دو فرصت پیش پای شرکت است؛ اول اینکه هزینه های دستمزدی با خرید این نوع خاک حذف خواهند شد و در آینده هم ادامه خواهد داشت و دو اینکه اگر خاک پر عیار داشته باشیم می توانیم با برون سپاری کاهش هزینه ها را داشته باشیم.

بهبود 50 درصدی تولید در سال 1401

کدخدایی ادامه داد: در سال جاری 40 تا 50 تا درصد نسبت به سال گذشته که محدودیت هایی در تامین خاک نیز وجود داشت تولید بیشتر و بهتر بود.

بیشتر بخوانید:  تامین مواد اولیه تابلو برق از بورس کالا

وی تصریح کرد: با منابع جدید خریداری شده پیش بینی می شود در سال آینده حدود 100 هزار تن به تولید اضافه شود که بهبود چشمگیر و متهورانه ای را در نوع خود رقم خواهد زد.

وی در خصوص تفاوت ارقام فروش در سال جاری  نسبت به سال 1400 گفت: حدودا 20 درصد نرخ مبالغ فروش افزایش پیدا کرده است و این در حالیست که قیمت جهانی فروش در سال گذشته بالاتر از امسال بود.

کدخدایی ادامه داد: قیمت فروش در سال جاری با کاهش 25 درصدی مواجه بود. به عبارتی میانگین قیمت جهانی در سال 1400 حدود 3750 دلار و در سال جاری 3100 دلار بود است و با این وجود رقم فروش “فرزین” 25 درصد بهبود یافته است.

اطلاعات به صورت مدام در سایت کدال افشا خواهد شد

در بخش دیگری از این نشست محمد جواد خلیلی مدیر سرمایه گذاری “فزرین”در پاسخ به  سوالات سهامداران در خصوص عدم افشای عرضه‌های اولیه چند شرکت گروه در سال آینده گفت: مواردی که افشا نشده هنوز قطعی نشده که در صورت قطعی شدن حتما در سامانه کدال منتشر خواهد شد.

وی  ادامه داد: برای انتقال شرکت “فزرین”  از فرابورس به بورس که در دستور کار است یکسری اطلاعات مورد نیاز برای سهامداران افشا خواهد شد و از این طریق عدم تقارن اطلاعات از بین خواهد رفت و ابهامی در خصوص اطلاعات یا ارزش گذاری دیگر باقی نخواهد ماند.

وی همچنین به سرمایه گذاری جدید شرکت در مهدی آباد اشاره کرد و گفت: کلیه اطلاعات مورد نیاز،  در خصوص سرمایه گذاری های جدید از جمله مهدی آباد، سیمین معدن و سایر معادن در اختیار همه سهامداران بوده و هر الزام دیگری ناشر در این خصوص داشته باشد قطعا انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  بهره‌برداری با تأخیر آلومینیوم جنوب/ موفقیت در کنار بدهی

سال 1402 نوید بخش است

خلیلی ادامه داد: امسال سرمایه گذاری های خوبی در بخش معدن بخصوص در سایت مهدی‌آباد که در حوزه زغال سنگ است داشته ایم که آینده روشنی را برای شرکت پیش بینی می کند.

وی تصریح کرد: در بحث معادن ما از طریق خرید زمین و شرکت در مزایده و فرصت استفاده از آزادسازی محدوده های معدنی، معادن متفاوتی برای شرکت زرین معدن آسیا تامین کرده‌ایم تا زنجیره تامین تکمیل و ریسک های آن به جد مدیریت و کمینه شود.

خلیلی به تیم مجرب “فزرین” در واحد اکتشافات اشاره کرد و گفت: خوشبختانه تیمی قوی، مجهز و مجرب ما را حمایت می کند که هم از نظر نیروی انسانی هم سرمایه ای با جدیت تمام مدیرت می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امکان تعیین ارزش عیار و ذخیره یا ارزش افزوده اقتصادی ایجاد شده فعلا وجود ندارد اظهار کرد: تا پایان کار مطالعاتی لازم این امر میسر نیست.

خلیلی در ادامه گفت: محدوده های معدنی به دلیل نوع ذخایر سطحی یا عمقی و نوع برداشت در هر سطح زمانبر و پر هزینه خواهد بود و اعلام نتیجه قطعی در این خصوص در حال حاضر امکان پذیر نیست .

انتقال از فرابورس به بورس الزامی است

وی افزود: در بحث مدیریت خاک، مقولاتی مانند خرید از بورس ، واردات، خریدو تامین خاک از معادنی که در حال حاضر در اختیار داریم در دستور کار قرار گرفته  و به همین دلیل آینده خوبی برای این حوزه پیش بینی می شود.

وی خاطر نشان کرد: محدوده های معدنی در 5 استان تعیین شده و شرکت های زیر مجموعه نیز چندتا محدوده معدنی دارند و استراتژی ما مدیریت زنجیره تامین در بحث خاک است که در سال آینده و جاری به آن توجه بیشتری خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  شاخص در تراز ۱.۵۷۹ میلیون واحد، به کار خود پایان داد

وی در خصوص حضور سهامداران جدید در شرکت ابراز داشت: چون شرکت از بحث های رشدی و توسعه ای در برنامه های استراتژیک کوتاه مدت و بلند مدت برخودار است حضور سهامداران جدید هم می تواند ارزش افزوده‌ی بیشتری را برای مجموعه داشته باشد.

خلیل خاطر نشان کرد: با بورسی شدن “فزرین” محدودیت های فرابورسی برای نهادهای مالی و صندوق های سرمایه گذاری برطرف خواهد شد و آن‌ها هم با خیال راحت‌تر می توانند این سهم را انتخاب کرده و در پرتفوی سهام خودشان ماندگار کنند و به همین دلیل رفع این محدودیت هم باعث ارتقاء جذابیت نماد می شود.

وی در پایان اظهار داشت: قصد داریم تا قبل از اتمام سال افزایش سرمایه شرکت را به ثبت برسانیم تا از معافیت مالیاتی برخودار شویم.