زیان انباشته شرکت آلومتک تا پایان آذرماه ۹۷ با افزایش ۲۴ درصدی مواجه بوده و از ۳۳۰.۵۱۴ میلیون ریال سال ۹۶ به ۴۰۸.۲۹۵ میلیون ریال در سال ۹۷ رسیده است.

به گزارش بورس امروز، شرکت آلومتک با نماد فالوم جزو شرکت هایی است که طی سال‌های اخیر و به واسطه  کمبودهایی که در بودجه عمرانی دولت وجود داشته با مشکلات بسیاری روبه‌رو شده است.

آلومتک مدت زیادی را زیر سایه ماده ۱۴۱ قانون تجارت بوده و سعی کرده تا با افزایش سرمایه خود را از این ماده خارج کند. هر چند این شرکت علت افزایش زیال خالص خود را مربوط به افزایش نرخ خرید مواد اولیه می داند اما به نظر می‌رسد افزایش هزینه‌های این شرکت عامل موثری در افزایش زیان خالص آن بوده است.

افزایش در هزینه‌های مالی این شرکت تا پایان سال مالی منتهی به شهریور ماه ۹۷ به مبلغ ۲.۴۶۶ میلیون ریال رسیده است. همچنین هزینه‌های اداری و عمومی این شرکت نیز افزایش پیدا کرده است.

این شرکت به منظور خروج از مشمولیت ماده ۱۴۱ اصلاحیه قانون تجارت قصد دارد تا سرمایه شرکت از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده از مبلغ ۴۴۵.۳۰۱ میلیون ریال به ۷۵۰.۰۰۰ میلیون ریال افزایش دهد.ظرفیت اسمی شرکت ۳۶۰۰۰تن کابل آلومینیومی می باشد که در حال حاضر تولید و فروش شرکت روند کاهشی را نشان می‌دهد.

تحلیل بنیادی این شرکت روند نزولی را نشان می‌دهد. پیش بینی مربوط به بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی این شرکت نشان از افزایشی بودن و رسیدن به عدد ۱۵۲.۹۲۱ میلیون ریال دارد.زیان عملیاتی این شرکت در سال ۹۵ رقم ۲۰۸۳۱ میلیون ریال بوده و پیش بینی می‌شود این ارقام همچنان پا برجا بماند.

همچنین بدهی‌های غیر جاری این شرکت در پایان سال مالی منتهی به آذرماه ۹۷ تا ۲ درصد افزایش پیدا کرده و مجموع بدهی‌های این شرکت طی این مدت با افزایش ۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ به ۷۰۵.۰۴۷ میلیون ریال رسیده است. ضمن اینکه طی این مدت مجموع دارایی‌های غیر جاری این شرکت نسبت به سال ۹۶ تنها یک درصد رشد را نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید:  سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس مجددا عرضه می شود

زیان انباشته این شرکت تا پایان آذرماه ۹۷ با افزایش ۲۴ درصدی مواجه بوده و از ۳۳۰.۵۱۴ میلیون ریال سال ۹۶ به ۴۰۸.۲۹۵ میلیون ریال در سال ۹۷ رسیده است.جمع حقوق صاحبان سهام این شرکت نیز تا ۶۵ درصد کاهش پیدا کرده و از ۱۱۹.۷۸۷ میلیون ریال سال ۹۶ به ۴۲.۰۰۶ میلیون ریال سال ۹۷ رسیده است.