باتوجه به شناخت جو موجود بین افراد جامعه در مقایسه رشد و قیمت تمام دارایی ها، می توان ارزش دلار را مهمترین و جذاب ترین دارایی انتخاب نمود که در روز های مختلف در سال جاری مشاهده افزایش چشم گیری از آن بوده ایم.

علی علیدادی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس امروز عنوان کرد: با توجه به تغییرات اقتصادی در سال جاری و تحریم های اقتصادی ، سال ۱۳۹۷ را  می توان یکی از سال های  ماندگار قرن از لحاظ افزایش قیمت ها و تورم دانست . به همین ترتیب بعضی از افراد جامعه به سرمایه گذاری در بخش های مختلف گرایش یافته و بر اساس شرایط و پیش بینی اقدام به سرمایه گذاری کرده اند.

وی افزود: همواره برای جوامع تصمیم اقتصادی سودآور، مهمترین موضوع به شمار می آید. اما چه میزان از افراد توانسته اند به بالاترین بازدهی  موجود دست یابند ؟ با مقایسه بازدهی دارایی های مختلف و ریسک آن ها در ادامه  این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

کارشناس بازارسرمایه خاطرنشان کرد: باتوجه به شناخت جو موجود بین افراد جامعه در مقایسه رشد و قیمت تمام دارایی ها، می توان ارزش دلار را مهمترین و جذاب ترین دارایی انتخاب نمود که در روز های مختلف در سال جاری مشاهده افزایش چشم گیری از آن بوده ایم. بطوری که تقریبا از ابتدای سال تاکنون ۲۰۰ درصد افزایش قیمت را داشته ایم که بازار های دیگر را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است .

علیدادی اشاره کرد: یکی از مهمترین دارایی ها که مردم به دنبال قیمت های روز آن هستند، قیمت طلا و سکه است که در روزهای مختلف سال جاری تاکنون شاهد افزایش بی سابقه آن تا  حدود ۱۷۰ درصد بوده ایم.  

در ادامه مقایسه ای می کنیم از تغییرات بازار سهام ( شاخص کل ) و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری، که از ابتدای سال با توجه به تغییرات اقتصادی در صنایع و بازار ارز رشد قابل ملاحظه ای داشته اند، می پردازیم که  درصد رشد شاخص کل از ابتدای سال جاری تقریبا ۷۵ درصد بوده  که به صورت نمودار ذیل مشاهده می شود.

بیشتر بخوانید:  عرضه اولیه صکوک اجاره شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان، بدون ضامن و با تکیه بر رتبه اعتباری