بانک ایران زمین که در ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری مجوز برگزاری مجمع عمومی سالانه خود را برای سال مالی 1399 از بانک مرکزی کسب کرده است، در روزهای گذشته اقدام به گزارش هیئت مدیره خود از فعالیت سال 1397 کرده است.

به گزارش بورس امروز، بانک ایران زمین که در ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری مجوز برگزاری مجمع عمومی سالانه خود را برای سال مالی ۱۳۹۹ از بانک مرکزی کسب کرده است، در روزهای گذشته اقدام به گزارش هیئت مدیره خود از فعالیت سال ۱۳۹۷ کرده است. اگرچه در این گزارش هدف انتشار عملکرد بانک تا سال ۱۳۹۷ بوده اما انتظار داریم با تشکیل مجمع عمومی و انتشار صورت‌های مالی، زمینه مقایسه روند ۲ سال گذشته برای سهامداران فراهم شده باشد.

باوجود اینکه گزارشات تحت عنوان وضعیت بانک تا سال ۱۳۹۷ بوده اما نتایج معاملات بازاری «وزمین» تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۹ نیز در آن ذکر شده است. طبق این گزارش تعداد روزهای معاملاتی سهام «وزمین» در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال‌های گذشته به رقم ۱۸۸ رسیده که نسبت به وضعیت سال ۹۷ تقریباً دو برابر شده است.

در ادامه گزارشات سال مالی ۱۳۹۷، هئیت مدیره برای سال مالی از رشد ۳۲.۲ درصدی سپرده‌های «وزمین» در کنار افزایش ۲۵.۶ درصدی کل سپرده‌ها شبکه بانکی خبر داد. از آنجا که بانک‌ها اصلی‌ترین تأمین‌کننده منابع مالی بخش‌های واقعی اقتصاد محسوب می‌شوند، رشد ۱۹.۹ درصدی تسهیلات اعطایی در شبکه بانکی و ۱۴.۸ درصدی بانک ایران زمین قابل توجیه است.

علاوه بر این، هئیت مدیره خبر افزایش مانده تسهیلات اعطایی را تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۹ را به رقم ۴۵,۹۹۸ میلیارد ریال داد که نسبت به سال مالی ۱۳۹۷ افزایش ۴۸ درصدی داشته است. در راستای تکمیل برنامه بانک از سال ۱۳۹۷ در حوزه توسعه شعب، «وزمین» تعداد شعب خود را تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۹ به ۲۶۶ عدد رساند تا طرح شعب کارآمد را عملیاتی سازد.

علاوه بر طرح‌ها و برنامه‌های سال ۹۷ که بعضاً تا کنون ادامه داشته اند، بانک به منظور بهبود روند درآمدزایی خود و اجرای قوانین، برنامه افزایش سهم از بازار سپرده‌ها، تسریع روند کاهش نرخ بهای تمام شده پول، واگذاری دارایی‌های منتقل شده تملیکی و تبدیل به تسهیلات را دارد.

  • منبع خبر : نشریه بورس امروز

بیشتر بخوانید: اخبار نماد وزمين