مجید حق پرست کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس امروز به بررسی تحلیل تکنیکال صنعت دارو و گروه خدمات فنی و مهندسی پرداخت. صنعت دارو همانطور که در نمودار مشاهده میفرمایید شاخص صنعت دارو در یک کانال صعودی بلندمدت قرار دارد. از دیدگاه الیوت این گروه در ریزموج ۲ از موج c بزرگ […]

مجید حق پرست کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس امروز به بررسی تحلیل تکنیکال صنعت دارو و گروه خدمات فنی و مهندسی پرداخت.

صنعت دارو

همانطور که در نمودار مشاهده میفرمایید شاخص صنعت دارو در یک کانال صعودی بلندمدت قرار دارد.
از دیدگاه الیوت این گروه در ریزموج ۲ از موج c بزرگ خود قرار دارد.بعد تکمیل این سیکل اصلاحی انتظار رشد قیمتی شارپ در این صنعت را داریم.وپخش ,دالبر و تیپیکو از نمادهای تاثیرگذار در این شاخص می باشند.

در طی دو سال اخیر که اکثر نمادهای بورسی با رشد چند برابری مواجه شدند ولی این صنعت در حال درجا زدن بود.احتمال می رود در رالی بعدی بازار این صنعت بخاطر عقب ماندگیش نسبت به سایر صنایع مورد اقبال بازار قرار گیرد.


تحلیل تکنیکال گروه خدمات فنی مهندسی


این صنعت بعد تکمیل اصلاح چند ساله خود به عنوان موج B ,استارت رشد خود را از مرداد ۹۷ آغاز کرد.این رشد را در قالب ریزموج ۱ از موج C بزرگ در نظر میگیریم.سپس از ابان ۹۷ اصلاح ریزموج ۲ را آغاز کرد و همچنان در این گام اصلاحی قرار دارد.بعد تکمیل این گام اصلاحی انتظار رشد خوب به عنوان موج ۳ را داریم. رمپنا و رتکو در این شاخص قرار دارند ولی وزن رمپنا در تاثیرگذاری روی شاخص گروه خیلی بیشتر می باشد.

بیشتر بخوانید:  بهبود ۹۲ درصدی عملکرد مالی بانک تجارت و خروج از ماده ۱۴۱