مجمع شرکت صنایع شیمیایی ایران با ۸۵.۴۲ درصد سهامداران امروز برگزار شد. این مجمع به ازای هر سهم ٢٠٠ تومان سود تقسیم کرد.

به گزارش بورس امروز، موحدنژاد رئیس مجمع در جریان برگزاری این جلسه گفت: دوره اورهال شرکت ۳۳ روز بود، که انتظار کاهش تولید و فروش و سودآوری داشتیم، اما نسبت ها رشد قابل ملاحظه ای داشته است. ما حدود ۱۸۰ درصد سود قبل از مالیات داشتیم.

احمدی مدیر عامل شیران نیز گفت: ۱۰ درصد ال ای بی ، نرمال پارافین ۱۵ درصد و اچ ای بی ۱۲ درصد کاهش داشتیم که به دلیل تعمیرات اساسی بوده است. فروش ال ای بی ۱۲ درصد کاهش داشته، نرمال پارافین ۲۱ درصد افزایش و اچ ای بی هم ۷۲ درصد رشد داشته است. سود خالص شرکت ۱۷۹ درصد رشد داشته ، سال ۹۹ به ۲۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی گفت: فروش صادراتی شرکت در سال ۹۹ معادل ۱۲۰۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته رشد داشته است. فروش داخلی ۷۳.۵ درصد رشد داشته است. فروش ال ای بی ۴۹ درصد، نرمال پارافین ۵۹.۵ درصد، اچ ای بی ۱۳۹ رشد داشته است. ۱۰۰هزار تن به ظرفیت ال ای بی شرکت در نیمه دوم سال آینده اضافه خواهد شد. انجام امور مربوط به عرضه خدمات بندی در فرابورس ادامه دارد و در نوبت هستیم. در آینده نزدیک این شرکت را وارد فرابورس می کنیم.

همچنین علیدوستی منشی این مجمع گفت: به دلیل اینکه شیران در کارگزاری بانک صنعت و معدن و نیرو کلر پس از مجمع عادی ، حضور پیدا کرد ، موارد بند های حسابرسی در ۶ ماهه ۱۴۰۰ اعمال خواهد شد.

علیدوستی گفت: در حال پیگیری از سازمان امور مالیاتی هستیم، برای ۴ دوره رای گرفته شده و برای ۹ دوره در مرحله دیوان است که در حال پیگیری هستیم. در مورد طرح توسعه افزایش ظرفیت ال ای بی که سنواتی شده، امیدواریم با رفع تحریم ها و تغییرات شرایط سیاسی، پیگیری این موضوع در جریان است.

وی افزود: با توجه به گستره حدود ۱۶ شرکت در صادرات، از کارگزاری ها میزان تضامن بانکی دریافت کردیم، در فرایند صادرات در پایان سال ورودی های زیادی داشتیم، بالغ ۱۰۵ درصد بازگشت داشتیم. که انباشت هم در ۳۰ آذر ماه داشته ایم، ولی از کارگزاری ها خواستیم تضامین را افزایش دهیم و البته تعداد کارگزاری ها را هم افزایش خواهیم داد.

در ادامه، موحدنژاد رئیس مجمع گفت: ذخیره خوبی گرفتیم، مطالبات شرکت ارزی است وصول هر کدام از این ها آثار مثبتی برای شرکت دارد.

مدیرعامل شیران درخصوص پیش بینی سود آتی خدمات بندری هم گفت: سود سال آتی۳۵۰ میلیارد تومان با توجه بهره برداری اسکله است. همچنین بحث تحقق فروش ۱۵ هزار میلیاردی در این روزهای آغازین را داشته ایم که بسیار حائز اهمیت است. اخذ رای پرونده ۱۴۲ میلیون درهم با تاخیر ۵ درصدی، در دستور کار است و صادر خواهد شد که سود قطعی برای شرکت خواهد داشت.

وی درخصوص تجدید ارزیابی دارایی های شرکت هم گفت: تجدید ارزیابی در حال پیگیری است. گزارش کارشناسان دریافت شده و میزان ، درصد و زمان اجرا اعلام خواهد شد.

  • منبع خبر : بورس 24