به نظر می‌رسد برکناری مدیرعامل منطقه آزاد کیش در آستانه سال نو و با افزایش مسافرت به منطقه آزاد کیش و برنامه ریزی‌های اتخاذ شده برای حضور گردشگران در شرایط خاص بیماری کرونا، می‌‎تواند موجب مشکلات زیادی در منطقه باشد.

به گزارش بورس امروز، در حالی که از دولت انتظار می‌رفت در سالی که صنعت گردشگری کشور به دلیل شیوع بیماری کرونا دچار آسیب شده، با تصمیم گیری‌های اشتباه و تغییرات مداوم در تصمیمات و عزل و نصب خلق‌الساعه در مدیران، صنعت گردشگری را با ریسک‌های غیر طبیعی مواجه نکند، اما آنچه که مشاهده شد تصمیم گیری‌های خلق الساعه و تغییرات مکرر مدیران در این حوزه بود که خود تبدیل به یکی از اصلی‌ترین عوامل آسیب‌زای اقتصادی در حوزه گردشگری خواهد شد.

در این رابطه می‌توان به تغییر نا‌بهنگام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اشاره کرد که در تیررس تصمیمات اشتباه دولت در روزهای پایانی سال قرار گرفت.

برکناری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در حالی که عملکرد وی در طی خدمت مثبت ارزیابی شده به خصوص در حوزه عمران،‌ سرمایه گذاری و اتفاقات قابل توجه و خوب در حوزه اقتصادی در شرایط بد کرونایی و همینطور مدیریت خوب منطقه آزاد کیش و روند پیشگیری،‌ پیگیری و حمایتی در موضوع کووید ۱۹، از دیدگاه فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران و کارشناسان مناسب بوده است. به نظر می‌رسد برکناری مدیرعامل مطقه کیش در آستانه سال نو و با افزایش مسافرت به منطقه آزاد کیش و برنامه ریزی‌های اتخاذ شده برای حضور گردشگران در شرایط خاص بیماری کرونا می‌‎تواند موجب مشکلات زیادی در منطقه باشد.

از سوی دیگر جزیره کیش میزبان سرمایه‌گذاران بسیاری هست که سرمایه‌های خود را در بخش‌های مختلف وارد جزیره کرده‌اند. این گونه تصمیمات، قطعا باعث بی‌ثباتی در تصمیم‌گیری‌ها و تشویش ذهن سرمایه‌گذران خواهد شد و آنها برای آینده سرمایه خود دچار نگرانی می‌شوند.

از این دست تصمیمات در کشوره کم نبوده و همواره بخشنامه های خلق الساعه و یک شبه مشکلات زیادی برای کشور به وجود آورده و تا به امروز این مشکلات دامن گیر اقتصاد شده است که در نهایت، دود آن به چشم مردم می‌رود.

  • منبع خبر : ایلنا