عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد از تشکیل شورای آهن و فولاد خبر داد و گفت: شورای آهن و فولاد با هدف ایجاد تعامل میان معدنی ها و فولادی ها به جهت همکاری و رسیدن به چشم انداز 1404 تشکیل شده است و در حال حاضر برای دریافت مجوزهای لازم در اتاق بازرگانی بررسی می شود.

سید رضا شهرستانی در گفت‌وگو با خبرنگار بورس امروز، در خصوص شورای آهن و فولاد گفت: طی نشست‌های مشترک انجمن فولاد و انجمن سنگ‌آهن تصمیم بر این شد تا با انتخاب نمایندگانی از هر سمت، شورایی تشکیل شود تا معدنی‌ها و فولادسازان باهم تعامل داشته و مشکلاتشان را در کنار همدیگر حل کنند.

وی افزود: اساس کار این است که در این شورا توافقاتی ایجاد شود تا معدنی‌ها و فولادسازان بدانند از بابت توسعه‌های خود باید به کجا برسند و با برنامه‌ریزی برد – برد در جهت قیمت‌گذاری و روند توسعه‌ای پیش بروند.

عضو هیئت‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: در این شورا قرار است که مباحث به‌صورت موازی مورد بررسی قرار گیرد. در ابتدا قرار است پهنه‌های اکتشاف شرکت‌های معدنی شناسایی شده و از سوی دیگر ظرفیت‌های تولید فولادسازان نیز اعلام شود تا براین‌اساس نیازها مشخص شده و اهداف برای رسیدن به چشم‌انداز ۱۴۰۴ تعیین شوند.

شهرستانی درباره قیمت‌گذاری محصولات در زنجیره فولاد گفت: در این شورای می‌خواهیم کنار هم قرار بگیریم تا به‌جای اینکه دولت برای محصولاتمان قیمت‌گذاری کند، خود به تعاملی برسیم که چه قیمتی برای محصولات توجیه اقتصادی دارد. از سوی دیگر برنامه توسعه‌ای خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنیم تا در راستای یکدیگر برای تحقق چشم‌انداز ۱۴۰۴ باشد.

وی در پایان یادآوری کرد: انجمن تولیدکنندگان فولاد تأکید دارد که همه زنجیره فولاد از شرکت‌های معدنی تا شرکت‌های تولیدکننده محصولات نهایی فولاد باید با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند.