سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از اصلاح طرح ساماندهی صنعت خودرو در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش بورس امروز، آقای حجت اله فیروزی در تشریح نشست روز گذشته (سه‌شنبه ۲۸ بهمن‌ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: ماده ۴ طرح ساماندهی صنعت خودرو اعاده شده از شورای نگهبان در جلسه کمیسیون با حضور نماینده شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت و اصلاح شد؛ بر اساس این اصلاح مقرر شد خودرو‌های تولید شده داخلی در بورس عرضه شوند.

وی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این ماده قیمت پایه عرضه خودرو در بورس توسط سازمان حمایت از مصرف‌کننده تعیین شده و سازوکار تحقق این مهم باید در بورس مهیا شود، افزود: طرح ساماندهی صنعت خودرو مصوب مجلس دهم بود که شورای نگهبان به ماده ۴ آن ایراد گرفت؛ این موضوع در جلسه امروز کمیسیون بررسی و ایرادات آن رفع شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین درباره طرح تحول بازار و صنعت خودرو سبک که در کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم تدوین شده است، توضیح داد: کلیات این طرح در کمیسیون صنایع و معادن تصویب شده و جزئیات آن در دست بررسی است و کمیسیون پس از بررسی بودجه به آن رسیدگی خواهد کرد.

فیروزی با اشاره به محور‌های این طرح، ادامه داد: علاوه بر عرضه خودرو در بورس، مسائلی مانند کیفیت، بومی سازی، قطعه سازان، خدمات پس از فروش و… نیز در آن بررسی شده است.

  • منبع خبر : صدا و سیما