مشاور اجرایی سهام عدالت از فوت دو میلیون و ۶۰۰ هزار دارنده سهام عدالت خبر داد که وراث این افراد می‌توانند برای تعیین تکلیف اقدام کنند و به زودی امکان الکترونیکی شدن انتقال سهام عدالت فراهم می‌شود.

به گزارش بورس امروز، محمدرضا پوررضایی با بیان اینکه امکان انتقال سهام عدالت افراد متوفی به وراث وجود دارد ادامه داد: وارث این افراد می‌توانند پس از انجام انحصار وراثت به‌صورت حضوری با مراجعه به سازمان‌های مربوط اقدام کنند.

وی افزود: پس از انجام‌دادن انحصار وراثت، یکی از وراث با مراجعه به سایت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، اطلاعات مربوط به انحصار وراثت را بارگذاری می‌کند و شرکت سپرده‌گذاری اقدامات لازم برای انتقال سهام عدالت به وراث را انجام می‌دهد.

مشاور اجرایی سهام عدالت تصریح کرد: باتوجه‌به اینکه فرایند آماده‌کردن مدارک برای انحصار وراثت زمان‌بر است الکترونیکی شدن باعث کاهش زمان و سهولت در فرایند انتقال سهام عدالت می‌شود.

پوررضایی اضافه کرد: با هماهنگی‌های صورت‌گرفته بین شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، سازمان ثبت‌احوال و قوه قضایی، به‌زودی امکان الکترونیکی شدن انتقال سهام عدالت فراهم می‌شود.

ورود همه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به بورس تا پایان سال

مشاور اجرایی سهام عدالت درباره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی گفت: از ۳۱ شرکت سرمایه‌گذاری استانی، مراحل پذیرش و بازگشایی نماد ۲۵ شرکت در بورس انجام شده است و در مرحله برگزاری مجامع و اصلاح اساسنامه هستند.

پور رضایی ادامه داد: مراحل پذیرش ۶ شرکت سرمایه‌گذاری استانی در حال بررسی است و تا پایان سال وارد بورس می‌شوند.

  • منبع خبر : تسنیم