شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه 25 آبان ماه) ۹ هزار و ۷۱۷ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۵۷ هزار واحد رسید.

به گزارش بورس امروز، بر اساس معاملات امروز بیش از ۱۷ میلیارد و ۹۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۲۶ هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال دادوستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۶۶ واحد افزایش به ۳۶۹ هزار و ۵۹۹ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۴۳ واحد رشد به ۲۴۲ هزار و ۶۲ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۱۵ هزار و ۷۵۶ واحد افزایش و شاخص بازار دوم ۱۴ هزار و ۱۳۱ واحد کاهش داشت

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۷۴۷ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۹۲۴ واحد، سرمایه‌گذاری غدیر (وغدیر) با ۹۲۸ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۹۲۷ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۹۰۰  واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۸۸۴ واحد، ایران‌خودرو (خودرو) با ۷۹۳ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۷۰۸ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۶۹۶ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۶۶۶ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۵۶۳ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با ۵۳۴ واحد، سایپا (خساپا) با ۵۱۴ واحد و بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۵۰۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با دو هزار و ۷۸۷ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با دو هزار و ۴۹۱ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۸۵۲ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۷۵۹ واحد، صنایع شیمیایی ایران (شیران) با ۲۹۰ واحد، گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۲۷۳ واحد، گروه بهمن (خبهمن) با ۲۱۵ واحد و سایر اشخاص بورس انرژی (انرژی ۳) با ۱۹۷ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

بر پایه این گزارش امروز نماد ایران‌خودرو، سایپا، کشتیرانی جمهوری اسلامی، فولاد مبارکه اصفهان، گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو، گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان و سرمایه‌گذاری سیمان تامین در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه هشت میلیارد و ۲۴ هزار برگه سهم به ارزش ۲۷ هزار و ۲۱۳ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۴۴ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۶ هزار و ۳۹ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۵۴۴ هزار برگه سهم به ارزش ۴۴ هزار و ۴۲۹ میلیارد ریال دادوستد شد.

امروز نمادهای بیمه پاسارگاد (بپاس)، شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (صبا)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمینه (میدکو)، پتروشیمی مارون (مارون)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، توریل (توکاریل)، نفت ایرانول (شرانل)، پتروشیمی غدیر (شغدیر)،  پلیمر آریا ساسول (آریا)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر) و بیمه کوثر (کوثر) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

همچنین نماد سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، صنعتی مینو (غصینو)، توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان)، ویتانا (غویتا)، بیمه تجارت نو (بنو)، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)، پالایش نفت شیراز (شراز) و نفت پاسارگاد (شپاس) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

  • منبع خبر : ایرنا