مدیر حقوقی بورس تهران گفت: اگر شرکت‌ های بورسی تا امروز به تعهدات بازارگردانی عمل نکنند، طبق ماده ۵۲ قانون اوراق بهادار به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

به گزارش بورس امروز، مدیر حقوقی بورس تهران طی بخشنامه‌ای به شرکت‌های بورسی اعلام کرد: پیرو مصوبه ۷ مهرماه هیات مدیره سازمان بورس در صورتی که شرکت‌های بورسی اقدام به امضای قرارداد بازارگردانی و معرفی صندوق بازارگردان تا یکشنبه ۲۵ آبان نکنند، وفق ماده ۵۲ قانون اوراق بهادار به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.

بنابراین گزارش، سعید محمد علیزاده مدیر نظارت بر ناشران بورس پیشتر اعلام کرده بود همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس تهران یا فرابورس اقدام کنند. در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب شده و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیات مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.

دراین رابطه ، سازمان بورس اعلام کرده ۲۰۰ شرکت از ۳۳۰ شرکت بورسی اقدام به تعیین بازارگردان کرده و ۲۰ شرکت هم حاضر به تمدید قرارداد نشده و بیش از ۶۰ رای تخلفاتی نیز در موضوع بازارگردانی صادر شده است.

  • منبع خبر : بورس پرس