وزیر صنعت، معدن و تجارت از ترخیص 1.2 میلیون تن کالا از گمرکات کشور در ۱۰ روز اخیر خبر داد و گفت: این مقدار معادل حدود یک هشتم کالاهای موجود در گمرک‌های کشور است.

به گزارش بورس امروز، علیرضا رزم حسینی با اعلام این خبر گفت: با بررسی گمرکات شهید رجایی و باهنر استان هرمزگان تا این لحظه از مجموع هشت و سه دهم میلیون تن کالا (چهار و سه دهم میلیون تن کالای اساسی و ۴ میلیون تن کالای غیر اساسی) حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالا ترخیص شده است.

وی گفت: از این میزان حدود ۸۰۰ میلیون تن شامل کالاهای اساسی مانند برنج، روغن، گندم، کنجاله سویا و حدود ۴۰۰ هزار تن هم مواد اولیه کارخانه‌ها بوده است البته روند ترخیص ادامه خواهد داشت.

سیاست دولت ایجاد فراوانی است

وزیر صمت توضیح داد: سیاست اقتصادی دولت متمرکز بر ایجاد فراوانی کالا در کشور است پس روند ترخیص کالا از گمرکات کشور ادامه خواهد داشت.

رزم حسینی گفت: با مساعد بودن شرایط جوی، فردا صبح (شنبه) پس از بازدید از بندرها شهیدان رجایی و باهنر استان هرمزگان، بازدیدی میدانی هم از بندر امام خمینی (ره) خوزستان خواهد داشت.

وی افزود: این وزارتخانه با در دست داشتن ۴۰ درصد اقتصاد و همینطور ۳۸ درصد از اشتغال کشور، نمی‌تواند به وضع اقتصادی کشور بی‌تفاوت باشد پس وزارت صمت با هدف تأمین کالاهای اساسی و ضروری جامعه، تأمین مواد اولیه کارخانه‌ها و تقویت چرخه تولید کشور اقدامات مقتضی خواهد داشت.

  • منبع خبر : صدا و سیما