وی گفت: ۱۰ طرح توسعه‌ای در صدر تامین و شرکت‌های تابعه و وابسته با هزینه ۱۷۰۰ میلیارد تومان در حال اجراست که ان‌شالله تا پایان امسال و سرانجام ۶ ماه نخست سال 1400 به بهره برداری برسد.

به گزارش بورس امروز، محسن بیدی گفت: براساس برنامه راهبردی که تیم مدیریتی جدید صدر تامین در دستور کار قرار داد علاوه بر تحقق وعده های داده شده در سال مالی گذشته، طرح های توسعه ای در زیر مجموعه ای این شرکت اشتغال پایدار به همراه دارد.

وی افزود: ظرف دو تا سه سال آینده شرکت‌های اصلی و توسعه‌ای تاصیکو با حجمی ۲ برابر فعالیت کنونی، فعالیت خود را دنبال می‌کنند که از جمله می‌توان به شرکت معدنی املاح ایران، صنایع خاک چینی ایران، فرآورده‌های نسوز ایران، زغال سنگ طبس، پشم شیشه ایران، شرکت‌های کاشی و سرامیک و پروژه‌های نیمه تمام توسعه معادن پارس تامین در سیستان و بلوچستان و طلای کردستان اشاره کرد.

مدیر روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین گفت: ۱۰ طرح توسعه‌ای در صدر تامین و شرکت‌های تابعه و وابسته با هزینه ۱۷۰۰ میلیارد تومان در حال اجراست که ان‌شالله تا پایان امسال و سرانجام ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.

بیدی افزود: با اتمام این ۱۰ طرح توسعه ای، بالغ بر یک هزار شغل جدید به طور مستقیم ایجاد خواهد شد.

وی یادآور شد: در آینده نزدیک شاهد ورود زغال سنگ پروده طبس به فرابورس خواهیم بود که این مهم با توجه به جایگاه شرکت در این حوزه بسیار ارزشمند است زیرا با حضور در فرابورس می‌توان گام‌های بلندتری در مسیر رشد شرکت برداشت.

مشاور مدیرعامل تاصیکو به اعلام گزارش ۶ ماه شرکت‌ها اشاره کرد و گفت: عملکرد ۶ ماه شرکت‌های تابعه صدرتامین بسیار مطلوب بوده و این گفته بنده به استناد آمار مستند در پرونده کاری شرکت‌هاست که در قالب گزارش ۶ ماه بررسی می شود.

بیدی ادامه داد: سود پنج ماه هلدینگ صدر تامین در سال ۱۳۹۹ نیز به رقم ۸۱۴ میلیارد تومان رسیده است که این رقم نیز در ۵ ماه سال گذشته ۵۲۰ میلیارد بود، براین اساس شاهد رشد ۵۵ درصدی هستیم. گزارش ۶ ماه تاصیکو نیز به‌زودی از سوی مدیرعامل شرکت اعلام می‌شود.

وی به بومی‌سازی در شرکت‌های تابعه صدر تامین اشاره کرد و گفت: مدیرعامل صدر تامین از ابتدا به بومی‌سازی توجه ویژه‌ای داشته و دارد براین اساس مجموعه‌ها با مطالعه و بررسی کارهای لازم توانسته‌اند در این بخش گام‌های قابل قبولی بردارند که از جمله می‌توان به شرکت‌های ذوب آهن اصفهان و زغال سنگ طبس اشاره کرد و ان‌شاءالله تا چندی دیگر در این باره نیز اخبار خوبی اعلام می‌شود.