مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) خبر داد: این شرکت در حوزه معادن و توسعه دام‌پروری شهرستان خلخال سرمایه‌گذاری کلان می‌کند.

به گزارش بورس امروز، محمد رضوانی فر امروز (جمعه ۲۵ مهرماه) در خلخال تصریح کرد: این شرکت سرمایه‌گذاری در بخش اکتشاف معادن زون معدنی منطقه و همچنین بهره‌برداری از معادن از پیش اکتشاف شده توسط شرکت امید رو در منطقه جنوب استان اردبیل را در دستور کار خود قرار داده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر حدود ۲۵۰ طرح با حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در مجموعه این شرکت در دست اجرا است.

اولویت سرمایه‌گذاری «شستا» در دو بخش معدن و دام‌پروری

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی گفت: اولویت سرمایه‌گذاری این شرکت در ۲ بخش معادن و توسعه دام‌پروری خلخال و کوثر بوده و بر این اساس مطالعات زون معدنی خلخال را آغاز و به‌صورت جدی استحصال معادن اکتشاف شده و راه‌اندازی کارخانه‌های بالادستی و پایین‌دستی معادن منطقه مورد اقدام قرار می‌گیرد.

رضوانی فر گفت: با توجه به وسعت کار در چهار بخش فلزات، خاک صنعتی، سنگ‌آهن و فلزات قیمتی هم چون طلا و مس، سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای اجرای این پروژه کلان رقم بالایی بوده و این امر منجر به اشتغال پایدار جمع بیشتری از بیکاران منطقه خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توجه به وضعیت اقلیمی مناسب منطقه برای راه‌اندازی واحدهای دام‌پروری بزرگ در تلاش برای راه‌اندازی واحدهای دام‌پروری صنعتی و همچنین احداث کارخانه‌های فرآوری تولیدات دامی و لبنی در این منطقه هستیم.

بهره‌برداری ۱۱۲ طرح «شستا» تا پایان کار دولت

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تلاش خواهیم کرد تا سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده برای اجرای طرح‌های پیش‌بینی شده تا پایان نیمه اول سال آینده به نتیجه رسیده و بخشی از این سرمایه‌گذاری به مرحله بهره‌برداری برسد.

رضوانی فر بیان کرد: طبق هدف‌گذاری انجام شده حدود ۱۱۲ طرح تا پایان کار دولت تدبیر و امید و پیش از خرداد سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: در حالی سال مالی امسال را به پایان رساندیم که سود خالص شرکت اصلی شستا نسبت به سال مالی گذشته حدود سه و نیم برابر افزایش یافته است.

آغاز سرمایه‌گذاری در صنعت دام‌پروری

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی گفت: سرمایه‌گذاری ۱۵ طرح دام‌پروری صنعتی را در کشور آغاز کرده‌ایم.

رضوانی فر با اشاره به اینکه برای سرمایه‌گذاری استعدادهای هر منطقه و حوزه‌های تخصصی هلدینگ‌های زیرمجموعه شستا لحاظ می‌شود بیان کرد: حوزه فعالیت ما برای سرمایه‌گذاری، سودآور بودن، داشتن توجیه اقتصادی و قرار گرفتن در زنجیره ارزش است.

وی ادامه داد: علاوه بر سرمایه‌گذاری در دو بخش معادن و دامپروری خلخال با توجه به فعالیت کارخانه‌های تولید محصولات چوبی این شرکت در منطقه اسالم استان گیلان در صورت رسیدن به توافق در استان اردبیل آماده برای احیای کارخانه نئوپان و توسعه فعالیت‌های صنعتی این واحد نیز هستیم.

  • منبع خبر : ایرنا