نیما جوادیان کارشناس بازار سرمایه با خبرنگار بورس امروز به گفتگو پرداخت. جوادیان عنوان کرد: گزارشات ماهانه شرکهای سرمایه گذاری نشان از بهره گیری اکثر این شرکتها از روند صعودی بازار و شناسایی سودهای مناسب از محل فروش سهام شرکتهای زیر مجموعه دارد. به عنوان نمونه: وسبحان با قیمت ۱۹۲ تومانی در سه ماهه ۲۳ […]

نیما جوادیان کارشناس بازار سرمایه با خبرنگار بورس امروز به گفتگو پرداخت.

جوادیان عنوان کرد: گزارشات ماهانه شرکهای سرمایه گذاری نشان از بهره گیری اکثر این شرکتها از روند صعودی بازار و شناسایی سودهای مناسب از محل فروش سهام شرکتهای زیر مجموعه دارد.

به عنوان نمونه: وسبحان با قیمت ۱۹۲ تومانی در سه ماهه ۲۳ تومان ، وتوسم با قیمت ۱۹۰ تومانی در ده ماهه ۴۵ تومان ، وتوصا با قیمت۳۱۳ تومانی در نه ماهه ۴۳تومان ، پردیس با قیمت ۱۶۷ تومانی در هفت ماهه ۵۰ تومان و وصنعت با قیمت ۱۴۰تومانی در ده ماهه ۵۰ تومان سود به ازای هر سهم محقق نموده اند.این امر با توجه به نزدیکی مجامع تقسیم سود اغلب شرکتهای سرمایه گذاری موجب جذابیت سهام این شرکتها گشته است.

کارشناس بازار سرمایه افزود: در این بین به نظر وصنعت با خالص ارزش داراییهای بالای ۲۳۵ تومانی و ارزش دفتری حدود ۱۸۰ تومانی که (با توجه به تغییر سال مالی شرکت) مجمع تقسیم سود آن کمتر از یک ماه دیگر برگزار میگردد از گزینه های کم ریسک و جذاب بازار به شمار می آید.

وی در انتها گفت: با توجه به افزایش ریسک های سیستماتیک بازار سهام ،خرید سهام شرکتهای سرمایه گذاری با توجه به مدیریت حرفه ای پرتفوی اغلب این شرکتها و ارزش بالای دارایی هایشان، برای فعالان بازار (بالاخص حقیقی های غیر حرفه ای و حقوقی های ریسک گریز) می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

بیشتر بخوانید:  نخستین گزینه سرمایه گذاری کدام بازار مالی است؟