این مجموعه در ۶ ماه نخست سال عملکرد متوسطی داشته ،اما اظهار امیدواری نموده با لحاظ نمودن تغییرات اعلامی در رقم قرارداد پروژه های در حال اجرا بخشی از زیان انباشته ادوار گذشته را کاهش دهد. از جمله فاندهای موجود در این نماد میتوان به دو مورد مهم اشاره نمود.

بابک افشار کارشناس بازار سرمایه با خبرنگار بورس امروز به گفتگو پرداخت.

افشار عنوان کرد: شرکت صنعتی دریایی ایران خصدرا فعال در زمینه پروژه های فراساحلی ، کشتی سازی ، و نیز توسعه فازهای ۱۳,۱۷,۱۸,۲۲,۲۴ پارس جنوبی از جمله نمادهایی است که در مسیر سیر تحول سازمانی و بنیادی طبق اخرین گزارشات، بتازگی موفق به نصب و بارگیری همزمان دو سکوی فاز ۱۳ پارس جنوبی گردیده و طبق برنامه اعلامی برداشت گاز ترش از سکوی ۱۴c فاز ۱۴ پارس جنوبی با ظرفیت ۵۰۰ میلیون فوت مکعب با استفاده از عرشه ۲۳۰۰ تنی را هدف گذاری نموده است .

وی افزود: این مجموعه در ۶ ماه نخست سال عملکرد متوسطی داشته ،اما اظهار امیدواری نموده با لحاظ نمودن تغییرات اعلامی در رقم قرارداد پروژه های در حال اجرا بخشی از زیان انباشته ادوار گذشته را کاهش دهد. از جمله فاندهای موجود در این نماد میتوان به دو مورد مهم اشاره نمود.

۱- بحث خروج از ماده ۱۴۱ قانون تجارت و برنامه شرکت برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها یا افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی را در برنامه دارد.

۲-بدهی خصدرا ریالی اما مطالبات این مجموعه و حق کلیم اعلامی در قراردادها ارزی بوده که با لحاظ نمودن نرخ تسعیر ارز بر مبنای نرخ سامانه نیما ، بدهی ریالی پوشش داده شده و سود حاصله در گزارشات آتی لحاظ خواهد شد.

کارشناس بازار سرمایه در انتها اشاره کرد: از منظر تکنیکال این نماد ، در قالب یک حرکت کانالیزه ، درون یک حرکت اصلاحی در نوسان بوده و انتظار می‌رود پس از رسیدن به محدوده ۱۳۰۰ الی ۱۳۷۰ به سیر صعودی خود تا بازه ی ۲۵۰۰ الی ۲۸۴۰ ادامه دهد . از طرفی دیگر ، بر مبنای اوسیلاتور rsi , سیر معاملات در آستانه ورود به منطقه اشباع فروش قرار داشته و خود نکته قابل تاملی می باشد.محدوده حد ضرر ، شکست کف کانال برابر با شکست محدوده ۱۳۰۰ در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید:  گزارش بازار بورس امروز سه شنبه 22 شهریور ماه 1401/رشد بیش از 4 هزار واحدی شاخص کل بورس