مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد از عرضه اولیه سهام پتروشیمی اروند در بورس طی هفته‌های اول پاییز خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم که پتروشیمی اروند و بعد از آن پتروشیمی بوعلی را تا پایان فصل پاییز آماده ورود به بورس کنیم.

به گزارش بورس امروز، جواد عشقی نژاد، با اعلام این خبر گفت: امیدوارم عرضه این دو پتروشیمی به فصل زمستان نرسد و برنامه‌ریزی‌های ما برای عرضه اولیه پتروشیمی اروند در هفته‌های آینده است.

وی افزود: قیمت سهام در حال حاضر ارزنده شده است؛ البته این موضوع برای همه سهم‌ها صدق نمی‌کند اما بازار در راه حرفه‌ای شدن قرار دارد و تشخیص می‌دهد که کدام سهم ارزندگی بالاتری و کدام سهم بالاتر از ارزش واقعی‌اش قرار دارد. بنابراین در فصل پاییز، هم حقوقی‌ها به‌ویژه ناشران نگاه‌شان به سهام‌شان است و هم حقیقی‌ها با توجه به تجربه‌هایی که در دو ماه گذشته کسب کرده‌اند و به دلیل محدودیت در سایر بازارها، دوباره منابع را به بازار سرمایه برمی‌گردانند.

گفتنی است شرکت پتروشیمی اروند واقع در منطقه اقتصادی بندر امام، از جمله بزرگترین واحدهای پتروشیمی کشور و از تولیدکنندگان مطرح زنجیره PVC  در منطقه خاورمیانه به شمار می‌رود. این شرکت دارای بالاترین ظرفیت تولید کاستیک در ایران محسوب شده و ضمنا تولیدکننده بزرگ و انحصاری گرید های EPVC  است.  علاوه بر این، یکی دیگر از مزیت‌های شرکت پتروشیمی اروند توانایی تولید گرید های خاص SPVC از جمله Medical Grades است.

  • منبع خبر : کاماپرس