مشاور وزیر جهاد کشاورزی از تصویب واگذاری سهام موسسه‌های جهاد نصر، جهاد توسعه و موسسه جهاد با شرکت‌های تابعه این موسسات به ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی در قالب اصل ۴۴ خبر داد.

به گزارش بورس امروز، سید حمزه رضوی در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس، گفت: سعی ما در این چند سال بیان واقعیات و اقدامات جهاد در دوران جنگ و پس از جنگ در بخش پشتیبانی مهندسی بوده است.

وی ادامه داد: وزارت جهاد در دوران دفاع مقدس به غیر از پشتیبانی، در زمینه مهندسی جنگ فعالیت داشت و شهید ساجدی، شهید ناجیان، شهید طرحچی و بسیاری از شهدای دیگر، مهندسین رزمی جنگ بودند که پل‌های مهم و استراتژیک جنگ را بنا کردند.

مجموعه «تحقیقات مهندسی» ایجاد شد

مشاور وزیر جهاد کشاورزی توضیح داد: وزارت جهاد مجموعه‌ای به نام «تحقیقات مهندسی» را ایجاد کرد که در این بخش ماشین‌های مین روب، ماشین‌های دوزیست و زیردریایی ساخته شد و پس از پایان جنگ تحمیلی، گنبد اولیه مرقد مطهر امام خمینی (ره) هم توسط این وزارت ساخته شد.

رضوی با اشاره به تفاوت وزارت جهاد با دیگر وزارتخانه‌ها گفت: این وزارتخانه در دوران دفاع مقدس، بیش از ۵۴۰ هزار نیرو را به جبهه‌های نبرد اعزام و ۲۳۹۱۳ جانباز جهادگر و بیش از ۱۲۰۰ آزاده جهادگر و ۳۳۹۶ شهید در راه دفاع از کشور تقدیم کرد.

وی در رابطه با ارائه خدمات به ایثارگران گفت: امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی اعتبارات به دست آمده را در جهت ارتقا معیشت ایثارگران هزینه می‌کند.

برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی برای هفته دفاع مقدس

مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با برنامه‌های امور ایثارگران در هفته دفاع مقدس تصریح کرد: در هفته دفاع مقدس دو برنامه داریم که یکی تجلیل از رزمندگان در موزه دفاع مقدس است که ما ۱۳ رزمنده را به این مراسم معرفی کردیم و برنامه دیگر افتتاح نمایشگاه باغ موزه دفاع مقدس در روز دوم مهر است که وزارت جهاد کشاورزی هم غرفه‌ای را به عنوان دستاورد‌های دفاع مقدس و خدمات پس از جنگ در این نمایشگاه دارد.

رضوی گفت: ۲۷۰۰ فرزند شاهد شاغل در وزارت جهاد کشاورزی داریم که در هفته آینده با وزیر جهاد کشاورزی دیدار خواهند داشت، علاوه بر این مراسمات برنامه‌هایی هم داریم با عنوان هفت روز هفت پوستر و هفت روز هفت کلیپ که امروز از اولین پوستر با عنوان اقتدار، ولایت‌مداری، همبستگی ملی رونمایی شد.

وی در رابطه با راه‌اندازی نسخه وب سامانه سراج افزود: سامانه سراج که پیش از این راه اندازی و تمام اسناد مرتبط با ایثارگران در آن بارگذاری شده، در هفته دفاع مقدس از نسخه وب آن رونمایی می‌شود.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با واگذاری سهام شرکت‌های تابعه وزارت جهاد کشاورزی گفت: تاکنون ۸۵ هزار نفر سهامدار این شرکت‌ها شده‌اند و تا سه ماه دیگر سهام این شرکت‌ها وارد بورس خواهد شد.

  • منبع خبر : وزارت جهاد کشاورزی