رئیس شورای عالی بیمه اظهار کرد: تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی، پشتوانه محکمی برای دولت و مردم خواهد بود و در آینده نزدیک با آغاز فعالیت این صندوق، دغدغه‌های مختلف در حوزه چگونگی تامین منابع برای پرداخت خسارت‌های ناشی از حوادث طبیعی، برطرف می‌شود

به گزارش بورس امروز، غلامرضا سلیمانی در مجمع عمومی عادی سالانه بیمه مرکزی، افزود: برای ترسیم تصویر واقعی از صنعت بیمه باید همه مولفه‌های اثرگذار بر ضریب نفوذ بیمه ارزیابی دقیق شود، برای نمونه بیش از هفت و نیم میلیون بیمه‌نامه تکمیلی درمان خارج از صنعت بیمه صادر شده است.

وی از وضع قابل قبول ضریب نفوذ بیمه کشور در سطح منطقه خبر داد و اظهار کرد: با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور، مشکلاتی درباره تهیه بیمه نامه و همچنین بازخرید بیمه نامه‌های زندگی به‌وجود آمد، اما روند صنعت بیمه رو به رشد بوده است.

رئیس شورای عالی بیمه با ارائه آخرین آمار صنعت بیمه در حوزه های گوناگون گفت: توسعه صنعت بیمه به‌ویژه در رشته بیمه‌های زندگی و تامین آتیه به مولفه‌های مختلفی نیاز دارد که با برنامه‌ریزی دقیق و کارشناسانه در مسیر مناسبی در حال حرکت هستیم.

سلیمانی ضمن ابراز قدردانی از نگاه مثبت وزارت اقتصاد و همچنین نمایندگان خانه ملت از تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی به عنوان یک پشتوانه محکم برای دولت و مردم، تصریح کرد: در آینده نزدیک با آغاز فعالیت این صندوق دغدغه‌های مختلف در حوزه چگونگی تامین منابع برای پرداخت آسیب‌های ناشی از حوادث طبیعی برطرف می‌شود.

وی همچنین آیین‌نامه سرمایه‌گذاری را برای تسریع ورود صنعت بیمه به بازار سرمایه را راهگشا توصیف کرد و گفت: رشد سرمایه‌گذاری صنعت بیمه در بازارهای مالی وضع خوبی دارد و شرایط رضایت بخشی را پشت سر می‌گذارد.

رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر ضرورت نقش نظارتی از راه‌اندازی و تکمیل داشبوردهای مدیریتی در صنعت بیمه خبر داد و تصریح کرد: فرایند شفاف‌سازی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که به طور جدی در نهاد ناظر صنعت بیمه دنبال می‌شود و دستیابی تمامی ارکان این صنعت به اطلاعات به روز، کامل و صحیح از اولویت‌های ماست.

  • منبع خبر : اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی