مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از احیا و توسعه ۱۰۲۰ معدن و احداث ۲۵ واحد فرآوری خبر داد.

به گزارش بورس امروز، وجیه الله جعفری با اعلام این خبر توضیح داد: ۲ هزار و ۱۳۰معدن در قالب ۳۶۴ پروژه مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود: ۴ هزار و ۴۹۴ معدن غیرفعال شناسایی شده است.

جعفری گفت: برای ۲۱ استان برنامه پایش انجام شده و ۱۵۴ بلوک معدنی معرفی شده است.

انعقاد ۳۲ تفاهم‌نامه برای توسعه معادن و صنایع

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تصریح کرد: ۳۲ تفاهم‌نامه شامل ۱۶ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری، ۸ تفاهم‌نامه پژوهشی و آموزشی، ۶ تفاهم‌نامه تامین مالی و ۲ تفاهم‌نامه مرتبط با توسعه استارت آپ‌ها منعقد شده است.

جعفری از برگزاری دو همایش در سطح ملی و شرکت در جشنواره و نمایشگاه‌های تخصصی به عنوان دیگر اقدامات در راستای اهداف اینترنت نام برد و گفت: یک لایه تحت عنوان معادن کوچک مقیاس در سامانه WebGIS شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ایجاد و تنظیم شده است.

همچنین وی تصریح کرد: در این راستا وبسایت طرح احیا معادن کوچک مقیاس راه‌اندازی شد و درگاه اینترنتی سطام به آدرس /http://ssmines.impasco.gov.ir  جهت مکانیزه شدن فرآیند پیگیری‌های متقاضیان و سرمایه‌گذاران راه‌اندازی شده است.

راه‌اندازی صفحه اختصاصی اینستاگرام

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران راه‌اندازی صفحه اختصاصی اینستاگرام برای طرح احیا را از دیگر اقدامات نام برد و گفت: از نمایندگان سازمان صمت استان‌ها دعوت شده است و همایشی طی دو مرحله برای آشنایی با طرح و سامانه سطام برگزار با حضور نمایندگان سازمان صمت استان‌ها برگزار شده است همچنین ۳۰۶ پرسشنامه مشکلات معدنی از دارندگان مجوزهای معدنی نیز تکمیل شده که طی برنامه‌ای مجزا با مشارکت سازمان نظام مهندسی معدن ایران برای تکمیل پرسشنامه‌های معادن غیرفعال با هدف تسریع در فرآیند بررسی در حال انجام است.

جعفری در پایان احیا و توسعه ۱۰۲۰ معدن و احداث حداقل ۲۵ واحد فرآوری را از برنامه‌ها و اهداف سال ۱۳۹۹ عنوان کرد.

  • منبع خبر : شاتا