نایب رئیس هیئت مدیره شرکت سبدگردان الگوریتم ضمن اشاره به اینکه رشد بازار سرمایه با شیبی ملایم همچنان ادامه دارد، گفت: روند کنونی بازار مثبت است، اما شدت شتاب آن نسبت به چند ماه گذشته کمتر است بنابراین با آرامش بیشتری جلو می‌رود.

امیر وفایی درباره وضع بازار بورس به خبرنگار بورس امروز گفت: بخش ETF‌های دولت و تمرکز روی سهام پالایشگاهی و فلزات و قطعات اساسی خودرو ممکن است به دلیل بخش‌های ETF دولت باشد.

وی افزود: مرز روانی عدد دو میلیون برای شاخص‌ها عدد بسیار مهمی است.

نایب رئیس هیئت مدیره شرکت سبدگردان الگوریتم با بیان اینکه بازار امروز بسیار پر توان خرید انجام داده است، تصریح کرد: در گروه‌های غیر از پالایشی، با همین روند شاید بتواند از مرز دو میلیون عبور کند، در ضمن بازار ارز امروز روندی کاهشی نداشته است.

وفایی گفت: روند کنونی بازار مثبت است اما شدت شتاب آن نسبت به چند ماه گذشته کمتر است بنابراین با آرامش بیشتری جلو می‌رود.

وی افزود: ممکن است بازار روی سهم‌های کوچکتر یا سهم‌هایی که این چند وقت اصلاح شده‌اند نیز برگردد، این گروه‌ها در شاخص‌های هم وزن نیز رشد داشته‌اند اما کماکان شتاب کمتری دارند.

نایب رئیس هیئت مدیره شرکت سبدگردان الگوریتم همچنین عنوان کرد که این روند به سهام عدالت و نرخ دلار ارتباط دارد، اما احتمال دارد تا پایان امسال روند مثبت باشد اما با شتابی کمتر، مگر در اثر تغییر متغیرهای اقتصادی دیگر تغییر کند.

وفایی افزود:خبر قطعی‌ از دارا دوم و زمان عرضه و پذیره نویسی آن هنوز منتشر نشده است، اما احتمال می‌رود با توجه به استقبال کم از دارا یکم، میزان استقبال بیشتری را در دارا دوم شاهد باشیم.

وی گفت: ابعاد صندوق می‌تواند بازار را تحت تاثیر قرار دهد، اما ارزش معاملات این روزهای بازار حاکی از آن است که اگر در روزهایی با روند مثبت به بازار عرضه شود روند معاملات را مختل نمی‌کند.

نایب رئیس هیئت مدیره شرکت سبدگردان الگوریتم تصریح کرد: عددهای ۲۰ تا ۳۰ هزار میلیارد تومانی معاملات این روزهای بازار بورس و ابعاد پذیره‌نویسی صندوق ETF های دولتی جدید، نمی‌تواند نگران‌کننده باشد.

وفایی در پایان اظهار کرد: اکنون باید دید دارا دوم در چه بعد و ارزشی عرضه شود.