پالایش اطلاعات متقاضیان وام اجاره از امروز (شنبه، ۱۱ مردادماه) آغاز می‌شود تا از این طریق مستاجران واقعی شناسایی شده و متقاضیان بتوانند اطلاعات تکمیلی را در سامانه مسکن ملی ثبت کنند. به گزارش بورس امروز، حدود ٢ میلیون و ٢٢٠ هزار نفر برای دریافت تسهیلات مرابحه کالا و خدمات (وام اجاره) ثبت‌نام کردند که […]

پالایش اطلاعات متقاضیان وام اجاره از امروز (شنبه، ۱۱ مردادماه) آغاز می‌شود تا از این طریق مستاجران واقعی شناسایی شده و متقاضیان بتوانند اطلاعات تکمیلی را در سامانه مسکن ملی ثبت کنند.

به گزارش بورس امروز، حدود ٢ میلیون و ٢٢٠ هزار نفر برای دریافت تسهیلات مرابحه کالا و خدمات (وام اجاره) ثبت‌نام کردند که از امروز پالایش اطلاعات آغاز و با شناسایی مستاجران واقعی، برای تکمیل ثبت‌نام در سامانه مسکن ملی به‌زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

دولت با هدف رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا و رفاه حال متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن، ثبت‌نام از متقاضیان وام اجاره را با استفاده از سامانه پیامکی انجام داد.

متقاضیان واجد شرایط از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه (۴ مرداد) با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ از طریق تلفن همراه شخصی خود، نسبت به ثبت‌نام اولیه دریافت تسهیلات اقدام کردند.

مهلت ثبت‌نام در ساعت ۲۴ روز پنجشنبه (٩ مرداد) پایان یافت و از امروز راستی این اطلاعات مورد پالایش قرار می‌گیرد.

پس‌ از این مرحله زمان تکمیل اطلاعات و پرداخت تسهیلات از طریق سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس www.Tem.mrud.ir اعلام می‌شود.

شرایط اعطای تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن

سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن در تهران۵٠ میلیون تومان است و این وام به قراردادهای اجاره‌ای که از ۴ مردادماه به بعد منعقد شده‌اند، تعلق می‌گیرد. در صورت تامین اعتبار مجدد برای قراردادهای قبل از این تاریخ نیز تصمیم‌گیری می‌شود.

تسهیلات یاشده با نرخ سود ۱۳ درصد و با سررسید یک‌ساله به مستاجرین واجد شرایط پرداخت می‌شود و در دوره قرارداد، صرفاً سود تسهیلات از سوی مستاجرین پرداخت و اصل تسهیلات در سررسید تسویه خواهد شد.

تاکید می‌شود که متقاضیان دریافت این تسهیلات ابتدا از طریق ارسال پیامک به سرشماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ ثبت‌نام اولیه داشتند و سپس در زمان‌بندی اعلامی باید در سامانه وزارت راه و شهرسازی به آدرس www.tem.mrud.ir   اطلاعات ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.

متقاضیان دریافت این تسهیلات باید شرایط مندرج در ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی را داشته باشند. این شرایط عبارت‌اند از: داشتن فرم (ج) سبز، نداشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد، متاهل یا سرپرست خانوار بودن، داشتن سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا.

متقاضیان باید دارای اجاره‌نامه رسمی یا اجاره‌نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.

گروه‌های مشمول دریافت تسهیلات موضوع این مصوبه، کارگران و حقوق‌بگیران ثابت، (با اولویت ازدواج‌های جدید و خانواده‌های ۵ نفره و بیشتر)، مشمولین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور و زنان سرپرست خانوار هستند.

  • منبع خبر : ایرنا