معاون مالی و اقتصادی گروه چدن سازان اعلام کرد که برای پیگیری حقوق سهامداران و جلوگیری از سرمایه‌گذاران در سهام «چدن» در پی ابطال مزایده، رونوشتی به مراجع نظارتی ارسال کردیم، در نتیجه این پیگیری‌ها و خبر اعلام شده در مجمع، امیدواریم بتوانیم نشستی با مسئولان بانک ملت داشته باشیم.

محمدرضا صادقی درباره مجمع روز یکشنبه پنجم مردادماه به خبرنگار بورس امروز گفت: تصمیم‌هایی مبنی بر تقسیم سود، تصویب صورت‌های مالی و انتخاب اعضای هیئت مدیره از میان سهامداران عمده گرفته شد، اعضای کنونی چهار نفر از سهامداران حقوقی هستند، همچنین سود ۵۷ تومان به ازای هر سهم تقسیم شد.

وی افزود: درباره افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی نیز در مجمع پنجم مردادماه تصمیم‌هایی برای آغاز این فرآیند گرفته شد، همسو با این هدف با کانون کارشناسان مکاتبه‌هایی انجام شد و کارشناسانی معرفی شدند و کار آغاز شده است.

معاون مالی و اقتصادی گروه چدن سازان توضیح داد: در مرحله بعد گزارش توجیهی، نظر بازرس قانونی، مجوز سازمان بورس قرائت و سرانجام مجمع عمومی فوق‌العاده برگزار شد. تاکنون درصدی برای میزان افزایش سرمایه تعیین نشده است، از این رو تا پایان کارشناسی‌ها هیچ درصدی قابل برآورد نیست. با این حال در بعضی از محافل براساس مزنه‌های موجود، گمانه‌زنی‌هایی مبنی  ۵۰۰ تا ۸۰۰ درصد وجود دارد که تا بیان نظر کارشناسی، مورد تایید سازمان بورس نیست. پس از نظر کارشناسان و تایید سازمان بورس است می‌توان درصدی را مشخص کرد.

چگونگی سرمایه‌گذاری شرکت‌ از محل فروش غلتک سازان

صادقی گفت: شرکت در ابتدای خردادماه امسال از محل فروش سهام غلتک سازان سرمایه‌گذاری‌هایی انجام داده است. سرمایه‌گذاری‌های انجام شده برای تحقق راهبردها و برنامه‌های بلندمدت شرکت بوده است. همان‌طور که در گزارش تفسیری یاد شده است مبلغی حدود ۲۲۰ میلیارد تومان در بورس تا پایان خردادماه سرمایه‌گذاری کردیم.

معاون مالی و اقتصادی گروه چدن‌سازان با اشاره به ارزش روز این سرمایه‌گذاری عنوان کرد: ارزش روز آن حدود ۴۳۰ تا ۴۴۰ میلیارد تومان است، این سرمایه‌گذاری ارزش نهفته‌ای دارد که می‌تواند به عنوان سود محققق نشده فروخت و رقم سود این سرمایه‌گذاری را شناسایی کرد.

سرمایه‌گذاری در شرکت الماسه‌ساز

صادقی درباره مزایده برگزار شده اوایل خرداد ماه ۹۹ برای شرکت الماسه ساز اظهار کرد: شرکت چدن سازان در این مزایده برنده اعلام شد که شفاف سازی لازم در این زمینه را در کدال نیز ارائه کردیم. این مزایده به صورت یک جانبه از طرف بانک ملت باطل شده است که در اعتراض به این عمل تلاش‌ها و مکاتبه‌هایی با مدیرعامل بانک ملت و مراجع نظارتی انجام دادیم.

وی افزود: گفته‌های ما در این زمینه برای جلوگیری از زیان اشخاص سرمایه‌گذار در سهام «چدن» بود که احتمال متضرر شدن آن‌ها وجود دارد زیرا ممکن است این دسته سرمایه‌گذار براساس شفاف‌سازی انجام شده سهام شرکت را خریداری کنند و در ادامه با ابطال این مزایده متضرر شده‌اند.

معاون مالی و اقتصادی گروه چدن سازان گفت: در ادامه پیگیری این مسئله رونوشتی به مراجع نظارتی ارسال کردیم. درنتیجه این پیگیری‌ها و خبر اعلام شده در مجمع، امیدواریم بتوانیم نشستی با مسئولان بانک داشته باشیم. درصورتی که نتیجه مورد نظر رخ دهد با توجه به فعالیت‌های شرکت الماسه ساز، انتظار داریم با مدیریت صحیح ظرفیت مطلوبی برای رشد کسب کنیم.