ادامه این روند هیجانی در طی چند روز آینده در صورت ثبات نسبی رویداد های سیاسی بتواند ادامه پیدا کند.همانطوری که بارها اشاره شده بود فعالیت در این بازار به جهت ماهیت خود ریسک بسیار بالایی دارد و ورود به آن بطور عمومی به افراد توصیه نمی‌گردد.

مهدی بستانچی،عضو هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان سیستمهای تهویه مطبوع کشور با خبرنگار بورس امروز در رابطه با بازار ارز به گفتگو پرداخت.

بستانچی عنوان کرد: نرخ برابری ریال در برابر سایر ارزهای خارجی در هفته گذشته شاهد نوسانات بسیار زیادی بود که سرانجام این تغییرات در بازه ای نرخ برابری دلار در بازار غیر رسمی کشور را وارد کانال ۱۹ هزار تومان کرد. از جمله مهمترین عوامل این افزایش نرخ به برگزاری جلسات مجمع عمومی و نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد و انتظارات بازار از سخنرانی های رییس جمهوری ایران و ایالات متحده و همچنین بازخورد سایر کشورها در قبال موضع گیری های ترامپ میتوان اشاره کرد .

وی افزود:پیشبینی های سیاسی بازار نسبت به اتفاقات این نشست باعث افزایش تقاضای سفته بازی و ورود سرمایه گذاران خرد به جهت حفظ ارزش پول خود در بازار گردید که از مهمترین عوامل افزایش نرخ ارز در طی هفته گذشته بود،البته سایر اتفاقات سیاسی داخلی و خارجی هم این روند افزایشی را تشدید کرد.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان سیستمهای تهویه مطبوع کشور خاطرنشان کرد:پس از برپایی این نشست ها و ارایه سخنرانی های ترامپ و رییس جمهور کشورمان و همچنین موضع گیری های سایر کشورها نسبت به برجام و آمریکا و اعلام راهکار پولی اروپا برای ایران موجب گردید پیشبینی های منفی از نشست فوق به اندازه کامل محقق نگردد این موضوع به همراه اخبار مربوط به افزایش قیمت جهانی نفت باعث شد که قیمت برابری ارز از سقف تاریخی فوق فاصله گرفته و نرخ برابری دلار وارد کانال ۱۷ هزار تومان گردد.

بیشتر بخوانید:  برقراری ثبات در بازار سرمایه اولویت نهاد ناظر

بستانچی در انتها افزود: این کاهش موجب گردید که مجدداً خریداران خرد از ترس کاهش بیشتر قیمت ها وارد بازار شده و اقدام به فروش دلار های خانگی خود کنند که این روند قیمت دلار را با کاهش شدیدی وارد کانال ۱۴ هزار تومانی کرد.پیشبینی می‌شود ادامه این روند هیجانی در طی چند روز آینده در صورت ثبات نسبی رویداد های سیاسی بتواند ادامه پیدا کند.همانطوری که بارها اشاره شده بود فعالیت در این بازار به جهت ماهیت خود ریسک بسیار بالایی دارد و ورود به آن بطور عمومی به افراد توصیه نمی‌گردد.