مدیرعامل شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو از برنامه‌ریزی لازم برای افزایش تولید و فروش محصولات تولیدی به شرکت‌های گروه و خارج از گروه خبرداد.

به گزارش بورس امروز، غلامحسین زارع نژاد با اشاره به افزایش سودآوری «خگستر» اعلام کرد که این شرکت افزایش تولید و فروش محصولات تولیدی به شرکت‌های گروه و خارج از گروه را در دستور کار دارد.

وی افزود: همچنین اجرای برنامه‌های کاهش هزینه‌های تولید و خرید بهینه مواد اولیه، سبب افزایش حاشیه سود محصولات تولیدی گروه می‌شود.

مدیرعامل «خگستر» تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی بازار سرمایه منابع ایجادی در شرکت، صرف پرتفوی گردانی با هدف کوتاه مدت در بازار بورس می‌شود.

زارع‌نژاد درباره بدهی شرکت توسعه فروش خودروکار به بانک پارسیان گفت: همه منابع حاصل از تسهیلات دریافتی در سال‌های گذشته به‌طور کامل صرف پرداخت تسهیلات به متقاضیان خرید خودرو در آن شرکت شده است.

وی افزود: اگرچه بر اساس تازه‌ترین توافق‌ها مقرر شده است تتمه بدهی شرکت به بانک پارسیان از محل واگذاری املاک گروه صنعتی ایران خودرو تسویه شود که در همین باره نیز بخش عمده توافق انجام و پرداخت شده است.

مدیرعامل شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو ادامه داد: به‌دلیل طولانی بودن فرآیند واگذاری املاک مقرر شد تتمه بدهی بصورت نقدی تسویه شود.

تسویه نقدی با اعمال بهره

وی ادامه داد: با توجه به افزایش بی‌سابقه قیمت املاک، تسویه نقدی با اعمال بهره برای گروه از نظر اقتصادی به‌صرفه‌تر است.

بالاترین مقام مدیریتی این شرکت درباره مطالبات شرکت سرمایه‌گذاری سمند از شرکت توسعه فروش خودروکار گفت: با عنایت به اینکه وصول مطالبات سنواتی از مشتریان، بدلیل ماهیت آن مستلزم اقدامات قضایی و حقوقی است، در همین راستا از سال ۱۳۹۳ برای بخشی از پرونده‌های مستاجران بدهکار با هدف پیگیری مطالبات معوق در مجتمع قضایی مفتح و همچنین دیگر مراجع ذیصلاح قضائی دادخواست ثبت شده است.

زارع‌نژاد ادامه داد: در نتیجه آن شناسایی اموال مستاجران و ضامن‌های ایشان و دریافت حکم دستور توقیف، انسداد حساب های بانکی مستاجران و ضامن‌های ایشان، انسداد کارت هوشمند، دریافت حکم جلب مستاجران، ممنوع الخروجی و محقق و سرانجام منجر به افزایش وصول مطالبات سنواتی شده است.

وی تصریح کرد: به‌طوری که در سال ۱۳۹۸ مبلغ ۴۱۵ میلیارد ریال و همچنین طی سه ماه ۱۳۹۹ نیز مبلغ ۸۲ میلیارد ریال وصول مطالبات محقق شده است.

مدیرعامل شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو پیش‌بینی کرد: تا پایان امسال نیز مبلغ ۳۵۰ میلیارد ریال وصول شود.

زارع‌نژاد عنوان کرد: بخشی از طلب شرکت یادشده در سال‌های اخیر (۱۳۹۶ لغایت ۱۳۹۸) و امسال نیز متناسب با حجم نقدینگی و منابع مالی شرکت توسعه فروش خودرو کار به‌صورت نقدی پرداخت و بقیه طلب نیز طی سال‌های جاری و سال‌های آینده از محل منابع مالی شرکت پرداخت و تسویه می‌شود.

وی عمده هزینه‌های عمومی و اداری این شرکت را مربوط به هزینه‌های تبلیغات و هزینه آگهی فروش سهام شرکت‌های کم بازده دانست.

هزینه های آگهی برگزاری مجامع سالانه و افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی در روزنامه‌های اطلاعات و جام جم نیز دیگر هزینه‌هایی بود که ازسوی مدیرعامل خگستر به آن اشاره شد.

مشاهده صفحه ی اخبار و تحلیل های گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو ( خگستر )