مدیرعامل شرکت فیرمکو، از شرکت‌های تابعه شستا، از ورود این شرکت به بورس تا پایان سال 99 خبر داد و گفت: حسن بورس این است که به شفاف‌سازی حداکثری کمک می‌کند و این اتفاق در فیرمکو رخ داده است.

به گزارش روند بورس امروز، مهدی رضایی درباره ورود شرکت فیرمکو به بازار سرمایه گفت: ورود به بازار سرمایه الزاماتی می‌خواهد که عمدتا شرکت‌هایی که ریسک کمتری داشته باشند و حداقل طی سه سال اخیر صورت‌های مالی بهتری داشته باشند و تضمین را به سازمان بورس بدهند که از لحاظ ثبات در وضع پایداری قرار دارند.

وی افزود: با توجه به حساسیت‌های سازمان بورس، امروز شرکت فیرمکو توانسته است موافقت فرا بورس برای بورسی شدن را اخذ کند. اکنون اساسنامه فیرمکو مطابق با اساسنامه مورد قبول سازمان بورس تغییر کرده است.

مدیرعامل فیرمکو ادامه داد: امیدنامه را تنظیم کرده‌ایم، مراحل دیگر اداری‌اش نیز در حال انجام است، مجامع مربوطه لازم هم برگزار شده است و پس از مجمع عمومی سال مالی ۹۸ به صورت جدی پیگیری می‌شود که فیرمکو وارد بورس بشود.

رضایی در پاسخ به این پرسش که آیا بورسی شدن فیرمکو در سال ۹۹ رخ می‌دهد؟ گفت: بله، در سال ۹۹ این اتفاق رخ می‌دهد؛ حسن بورس این است که به شفاف‌سازی حداکثری کمک می‌کند و این اتفاق در فیرمکو رخ داده است.

مدیرعامل فیرمکو درباره سیاست‌های کلی شستا در یک سال اخیر درباره ساماندهی شرکت‌ها گفت: یکی از نقاط درخشان در کارنامه عملکرد شرکت سرمایه‌گذاری صنایع تامین اجتماعی در یک سال اخیر برنامه‌ریزی صحیح برای ساماندهی وضعیت شرکت‌های تابعه  بود. که این امر خود مرهون توجه و نگاه ویژه آقای رضوانی‌فر به عنوان مدیرعامل این مجموعه عظیم اقتصادی است.

 

 

  • منبع خبر : ایلنا