مدیر تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان، بالاترین تناژ نورد اسلب در سال ۹۸ و ثبت رکورد نورد ۷۹ هزار تن اسلب باتوجه تغییر سبد محصولات تولیدی در اردیبهشت ماه ۹۹ را از مهمترین دستاوردهای این شرکت در ۱۱ سال گذشته برشمرد.

اهدایی، مدیر تولید فولاد اکسین خوزستان به خبرنگار روند بورس امروز گفت؛ فولاد اکسین خوزستان پارسال موفق به ثبت بالاترین تناژ تولید نسبت ۱۱ سال گذشته شد، در حالی که پیش از سال ۹۸ تنها ۲۰ درصد محصولات تولیدی ما ورق‌های آلیاژی و ۸۰ درصد تولیدات این شرکت محصولات ساختمانی بود که به واقع یک انحراف بسیار بزرگ نسبت به ماموریت اصلی شرکت به شمار می‌آمد.

وی افزود، هدف از تاسیس فولاد اکسین خوزستان، رفع نیاز صنایع راهبردی کشور در تامین ورق های فولادی در چهار حوزه تولید ورق‌های API (مربوط به ساخت لوله‌های انتقال نفت و گاز در محیط های شیرین و ترش)، ورق‌های مربوط ساخت مخازن ذخیره‌سازی نفت و گاز، ورق‌های مربوط به بدنه کشتی و ورق‌های ساختمانی بوده، که باید بیش از ۵۰ درصد محصولات این شرکت به ورق‌های API و آلیاژی اختصاص می‌یافت و بنا بر هر دلیل تا پیش از سال ۹۸ محقق نشد.
مدیر تولید فولاد اکسین خوزستان اعلام کرد: پارسال با توجه به نیاز صنایع کشور به‌ویژه صنعت بزرگ نفت، گاز و پتروشیمی و ازسویی فشار تحریم‌ها و با توجه به توانایی این شرکت در تولید ورق های API وآلیاژی، با برنامه‌ریزی‌های مدون، سبد محصولات اکسین را تغییر دادیم و تناژ ورق‌های آلیاژی را از ۲۰ درصد به ۴۷ درصد در ماه رساندیم و توانستیم با وجود تغییرات رویکردی شرکت در تولیدات ورق‌های خاص، رکورد تازه‌ای را نسبت به ۱۱ سال گذشته در تولید ثبت کردیم.
اهدایی درباره اهداف این شرکت در سال ۹۹ گفت؛ با توجه به مزین شدن سال ۹۹ به نام جهش تولید، مجموعه فولاد اکسین با سرلوحه قرار دادن این شعار و برنامه‌ریزی بسیار مدون، هدفمند و راهبردی به دنبال عملکردی بهتری به نسبت سال ۹۸ است، مهمترین هدف ما در سال جهش تولید رسیدن به تولید ۷۹۰ هزار تن اسلب معادل ۷۰۰ هزار تن ورق است.
وی ادامه داد؛ خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های دقیقی که در واحد تولید انجام شد، فروردین ماه ۱۷ درصد و در ادیبهشت ماه نیز با نورد ۷۹۰۰۰ تن اسب که ۷۷ درصد آن محصولات API و آلیاژی بوده، به میزان ۲۰ درصد تناژ تولیدات شرکت را افزایش دادیم که رکورد جدید و بی‌سابقه ای در اکسین به شمار می‌آید.
مدیر تولید فولاد اکسین یادآور شد: طبق برنامه راهبردی تدوین شده برای سال ۹۹، ۵۵ درصد ورق‌های تولیدی باید مربوط به ورق های API و آلیاژی باشد که خوشبختانه در فروردین ماه ۶۵ درصد و در اردیبهشت ماه نیز ۷۷ درصد سبد تولیدات این شرکت به ورق‌های خاص اختصاص یافت و تا کنون از برنامه تعیین شده، جلوتر هستیم.
 اهدایی گفت: اکنون فولاد اکسین با ثبت رکورد تولید و نورد ۴۸ هزار تن اسلب API و آلیاژی در ماه، می‌تواند بیش از گذشته پاسخگوی نیاز صنایع خاص و راهبردی پایین‌دست باشد.

مشاهده صفحه ی اخبار و تحلیل های فولاد مبارکه ( فولاد )