امروز نهم مرداد ماه ۹۷ شاخص کل قله جدید ۱۲۱۱۷۳واحد را به ثبت رساند و با افزایش چشمگیر تقاضا در اکثر گروهها به خصوص در گروه فلزات اساسی،محصولات شیمیایی و فرآورده های نفتی، وارد کانال ۱۲۰ هزار واحدی گردید.از دلایل این رشد میتوان به اخبار نرخ تسعیر ارز محصولات و اخبار امیدوار کننده روابط سیاسی اشاره کرد.

بابک افشار،کارشناس بازار سرمایه در رابطه با وضعیت صنعت خودرو با خبرنگار بورس امروز به گفتگو پرداخت.

افشار گفت:امروز نهم مرداد ماه ۹۷ شاخص کل قله جدید ۱۲۱۱۷۳واحد را به ثبت رساند و با افزایش چشمگیر تقاضا در اکثر گروهها به خصوص در گروه فلزات اساسی،محصولات شیمیایی و فرآورده های نفتی، وارد کانال ۱۲۰ هزار واحدی گردید.از دلایل این رشد میتوان به اخبار نرخ تسعیر ارز محصولات و اخبار امیدوار کننده روابط سیاسی اشاره کرد.

وی افزود:اگر ملاک را شاخص کل قلمداد کنیم در حال حاضر محدوده ۱۱۹۸۰۰ الی ۱۲۱۵۰۰ واحد، محدوده ایست که برای ادامه رشد، نقش محدوده مقاومتی را ایفا می کند، که بنظر با این حجم تقاضا عبور از محدوده فوق و دو منطقه ی ۱۲۵۰۰۰ و سپس ۱۳۴۰۰۰ واحد، دست یافتنی خواهد بود. در این بین گروه‌های دیگر مانند گروه خودرو و  قطعات که از شرایط بنیادین ضعیف تری نسبت به گروههای مذکور برخوردار هستند اما شرایط نموداری جذابی را رقم زده اند، نیز متاثر از اقبال عمومی، با افزایش تقاضا مواجه هستند.

یادآوری تحلیل های گذشته:

کارشناس بازار سرمایه یادآور شد: در هفته های قبل دو نماد خساپا و خودرو بررسی شد. همانطور که اشاره گردید، در نماد خساپا محدوده ۹۰ الی ۹۳ تومان بعنوان بازه ی مقاومت و محدوده ۷۵ الی ۷۷ تومان بعنوان بازه حد ضرر مورد نظر بود که نماد فوق پس از افت تا قیمت ۷۸ تومان مجددا تحرکات مثبتی را در پیش گرفت.در نماد خودرو محدوده ی ۲۰۲ الی ۲۳۴ تومان بعنوان بازه حمایت بلند مدت مد نظر بود که این نماد نیز از حوالی قیمت ۲۰۳ تومان روند مثبتی در پیش گرفت.در حال حاضر تحلیل‌های قبل به قوت خود باقیست و با کلیک روی دو گزینه خساپا و خودرو، قابل رویت می باشند.

بیشتر بخوانید:  حرکت شاخص کل بورس روی نوار ثبت رکوردهای تازه

 بررسی نماد خمهر :

افشار در انتها گفت:شرکت مهرکام پارس از شرکت های زیر مجموعه شرکت ایران خودرو بوده که عموما در زمینه ساخت قطعات و طراحی قالب های صنعتی فعالیت دارد.برجسته ترین دلیل بنیادین این نماد، تصمیم شرکت مبنی بر افزایش سرمایه‌ از محل تجدید دارایی ها در آینده نزدیک است. اما از نگاه تکنیکال، این نماد در صورت تثبیت و عبور از بازه قیمت ۱۷۶ الی۱۸۵ تومان، مستعد رشد تا محدوده ۲۲۵ الی ۲۳۸ تومان خواهد بود.در صورت عدم توانایی گذر از بازه ی فوق، قیمت ۱۵۲ تومان بعنوان حد ضرر لحاظ گردد.