حجم معاملات بازار مسکن پایتخت با توجه به ریسک‌های موجود در اقتصاد کشور رشد صعودی داشته است.

به گزارش روند بورس امروز، در ماه‌های پایانی امسال برای اولین بار حجم معاملات خرید مسکن در مقایسه با ماه مشابه سال قبل رشد کرد. در تهران هم این شاخص ۴۸ درصد رشد کرد. از نگاه کارشناسان علت اصلی بازگشت خریداران به بازار در شهرها، «وام‌های جدید» است. برای بررسی قیمت مسکن در ادامه نرخ چند منطقه تهران را موردبررسی قرار داده‌ایم.

آگهی‌های منتشرشده در محدوده قیطریه نشان می‌دهد که میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در این محدوده حدود ۳۶ میلیون  و ۶۰۰ تومان است و در این منطقه افزایش قیمت ۵ درصدی داشته‌ایم.

در محدوده فرجام افزایش قیمت ۷ درصدی ثبت‌ شده است و در این منطقه میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی حدود ۱۵ میلیون تومان شده است. در سه‌ماهه گذشته در این منطقه ۴۳۱۸ معامله انجام‌شده است.

در محدوده خیابان انقلاب میانگین قیمت واحدهای مسکونی حدوداً ۲۱ میلیون و ۶۰۰ تومان است. در سه‌ماهه گذشته در این منطقه ۸ درصد افزایش قیمت داشته‌ایم.

لازم به ذکر است، قرار بود، ثبت‌نام مسکن ملی در استان تهران از امروز ۲۱ اسفند آغاز شود، اما به دلیل تمدید مهلت ثبت‌نام ۱۷ استان تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه، ثبت‌نام استان تهران به روز شنبه ۲۴ اسفند موکول شد.