در مراسمی با حضور مسئولان شهری،جمع پرشماری از مردم نیشابور،دهیاران و روسای شوراهای اسلامی روستایی نخستین شعبه ی سبدگردانی ایران برای اولین بار توسط شرکت سبدگردان هدف در نیشابور،در دهه مبارک فجر افتتاح شد.

به گزارش روند بورس امروز،نخستین شعبه سبدگردانی کشور برای اولین در استان خراسان رضوی و در شهرستان نیشابور افتتاح شد.

در مراسمی با حضور مسئولان شهری،جمع پرشماری از مردم نیشابور،دهیاران و روسای شوراهای اسلامی روستایی نخستین شعبه ی سبدگردانی ایران برای اولین بار توسط شرکت سبدگردان هدف در نیشابور،در دهه مبارک فجر افتتاح شد.

این شرکت در راستای اهداف خود مبتنی بر توسعه فرهنگ سرمایه گذاری شراکت محور و بازار سرمایه محور در حال گسترش شعب خود در سطح کشور است.

علی رضا قامتی فرماندار نیشابور ضمن تبریک افتتاح شعبه نیشابور شرکت سبدگردان هدف اظهار داشت: این شرکت وارد موضوع مهمی شده است که دغدغه رهبر معظم انقلاب اسلامی و استاندار خراسان رضوی است.

فرماندار نیشابور ضمن تایید اهداف شرکت سبدگردان هدف در خصوص جذب سرمایه های راکد مردم نیشابور، خاطر نشان کرد: بهتر است این سرمایه ها تجمیع شود و در حوزه های مختلف اقتصادی از قبیل شرکت های دانش بنیان، تحصیل، ازدواج و…. که در غالب سبدهای این شرکت نیز معرفی شده اند سرمایه گذاری شود، که نه تنها سود قابل توجهی دارد بلکه در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران است و از همه مهم تر در توسعه و تولید نیز مشارکت دارد.

وی ادامه داد: در حوزه اقتصادی مجموعه ای موفق است که اعتماد جامعه را جلب کند، مردم ما در بخش سرمایه گذاری آسیب های زیادی دیده اند این هنر شما را میرساند که با مشاوره های دقیق اعتماد از دست رفته مردم را جلب کرده و آنها را توجیه کنید که تفاوت شما در چیست و مسیر صحیح سرمایه گذاری را به مردم یادآور شود.

عباسعلی حقانی نسب،رییس هیات مدیره سبدگردان هدف در ادامه پیرو صحبت های فرماندار نیشابور در خصوص اهمیت پس اندازهای خُرد ادامه داد: بهترین روش سرمایه گذاری، روشی است که نه تنها سود و امنیت زیادی دارد بلکه سود آن به قیمت بدبختی مردم تمام نشود، این مدل سود نه تتها حلال است بلکه پاکیزه نیز هست.

وی ادامه داد: باید قوانین ناقص اقتصادی را بر مبنای سود پاک اصلاح کنیم، از شما مسئولین و مردم خواهش میکنیم به پویش همگانی سود پاک بپیوندید، تا بر اساس قوانین عقل و اقتصاد مولای متقیان حضرت علی (ع) رفتار کنیم.

عباسعلی حقانی نسب خطاب به مردم خاطرنشان کرد: اگر دولتی را دیدید که بستر تولید را فراهم کرده، بدانید که آن دولت خدمت گذار مردم است. در کشور ما طرحی که زیر ۲۵ درصد سود دارد زمین میخورد، طرح هایی ک سود آن ها بین ۱۵ تا ۲۵ درصد بوده از چرخه تولید حذف شده اند.

رئیس هیات مدیره شرکت سبدگردان هدف در خصوص ساختار اقتصادشراکت محور اظهار داشت: در اکثریت جوامع مردم بر اساس پس انداز گذشته خود خانه نمیخرند، بلکه اگر آن ملک را برای زندگی بخواهد میتواند تا ۹۵ درصد هزینه آن را از دولت وام بگیرند، اما اگر به نیت سرمایه گذاری باشد چون سوداگری است مالیات دارد.

وی خاطرنشان کرد: بنده فقط انتقاد نمیکنم، بلکه راه حل نیز ارائه میدهم، راه حلی که سالهاست برای آن جنگیده ام و بر اساس قوانین اسلام از آنها دفاع میکنم.

حقانی نسب ضمن تاکید بر اهمیت شراکت در اسلام اظهار داشت: دلیل فضیلت بالای نماز جماعت نسبت به فرادا مشارکت، همبستگی و اتحاد آن است، مطمئن باشید این همبستگی اگر در اقتصاد نیز رخ دهد باعث رونق اقتصادی میشود.

سبد گردان هدف از سال ۹۲ در حال فعالیت است و تاکنون بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان پس‌انداز متعلق به بیش از دو هزار سرمایه‌گذار را جذب کرده و مدیریت می‌کند.