شرکت های پتروشیمی هم زمان با قطعی گاز به علت برودت هوا اطلاعیه هایی در خصوص تعطیلی خطوط تولیدی خود منتشر کردند.

به گزارش روند بورس امروز، با سرد شدن هوا در مناطق مختلف کشور به دلیل کمبود گاز و با توجه به افزایش بی رویه مصرف گاز توسط مشترکان خانگی و تجاری، محدودیت‌هایی در گازرسانی به صنایع پتروشیمی کشور اعمال شده است و در حال حاضر گازرسانی به مجتمع‌های پتروشیمی توسط شرکت ملی گاز با محدودیت روبرو گردیده است. در ادامه این گزارش اطلاعیه شفاف سازی شرکت های پتروشیمی مبین انرژی خلیج فارس، پردیس، خراسان و زاگرس ذکر شده است.

گازرسانی به «مبین» ادامه دارد

علیرضا شمیم مدیرعامل شرکت مبین انرژی خلیج فارس در خصوص تأثیر قطعی گاز بر فعالیت پتروشیمی ها گفت: به دلیل تداوم سرما در سطح کشور، شرکت های پتروشیمی به صورت مرحله ای فعالیت های خود را محدود کردند. اما این اقدام بر فعالیت شرکت مبین انرژی خلیج فارس به دلیل قطع گاز خوراک تأثیر چندانی نگذاشته است و شرکت همچنان سوخت گاز خود را تحویل می گیرد.

قطعی گاز منجر به توقف تولید «شپدیس» شد

حسن ذوالفقاری مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس نیز در این رابطه خاطرنشان کرد: باتوجه به دستور شرکت ملی گاز مبنی بر قطع گاز طبیعی، شرکت پتروشیمی پردیس به دلیل کاهش فشار گاز از ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ به ترتیب فازیک، فاز دو و فاز سوم تولید اوره و آمونیاک را متقف کرد.

تعطیلی واحدهای تولیدی «خراسان» تا اطلاع ثانوی

همچنین حسین شفیعی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت پتروشیمی خراسان در این رابطه عنوان کرد: به دلیل قطعی گاز صنایع پتروشیمی ناشی از برودت هوا و یخبندان ها در سطح کشور، شرکت پتروشیمی خراسان واحدهای تولیدی خود را از تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ تا اطلاع ثانوی تعطیل کرد.

قطعی گاز واحد های تولیدی «زاگرس» را هم تعطیل کرد

شرکت پتروشیمی زاگرس نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد: به دلیل تداوم سرمای هوا در سطح کشور و افت شدید فشار گاز و در نهایت قطعی آن بر اساس اعلام شرکت گاز استان بوشهر و شرکت ملی صنایع پتروشیمی، واحدهای تولیدی شرکت «زاگرس» از تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ تا اطلاع ثانوی به دلیل قطع گاز از سرویس خارج گردیده اند.

در نهایت باید اشاره شود، مدیران شرکت های فوق اشاره کردند؛ درصورت استمرار این موضوع و تأثیر آثار مالی بااهمیت بر وضعیت شرکت اخبار تکمیلی به اطلاع سهام داران خواهد رسید.

مشاهده صفحه ی اخبار و تحلیل های پتروشیمی زاگرس ( زاگرس )