آنه کوکس چمبرز در 1 دسامبر 1919 در دیتون، مرکز ایالت اوهایو آمریکا به دنیا آمد. او فرزند جیمز میدلتون کوکس موسس شرکت کوکس اینتر پرایزز می‌باشد. این شرکت در آتلانتا واقع شده، یکی از موفق ترین موسسه‌های انتشاراتی آمریکا محسوب می‌شود.

چمبرز فراتر از یک وارث عمل کرده است. به طوری که در سن ۹۸ سالگی بر صندلی مدیریت تجارت خانوادگی‌اش تکیه داده است. پدر او، جیمز ام. کوکس در سال ۱۸۹۸ موسسه‌ی انتشاراتی‌اش را راه‌اندازی کرد. این موسسه در زمینه‌هایی چون ارتباطات، رسانه و دیگر کسب و کارها به صورت خصوصی فعالیت می‌کرد. فوربس ارزش خالص دارایی‌های چمبرز را ۱۷ میلیارد دلار اعلام کرده است. او سهمی از درآمدش را صرف فعالیت‌های خیریه می‌کند.

آنه کوکس چمبرز در ۱ دسامبر ۱۹۱۹ در دیتون، مرکز ایالت اوهایو آمریکا به دنیا آمد. او فرزند جیمز میدلتون کوکس موسس شرکت کوکس اینتر پرایزز می‌باشد. این شرکت در آتلانتا واقع شده، یکی از موفق ترین موسسه‌های انتشاراتی آمریکا محسوب می‌شود. آنه کوکس چمبرز یکی از بانوان باشگاه میلیاردرهای جهان است که اکنون شرکت به ارث رسیده از پدرش را اداره می‌کند. او بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده مجله فوربس، در سال ۲۰۱۴ به رغم ورود به باشگاه سالخورده ترین میلیاردرهای جهان با سرمایه ۱۶٫۱ میلیارد دلاری در جدول برترین‌های ثروت جهان قرار دارد.

ازدواج اول او با لوئیس جی جانسون بود که از این ازدواج دو فرزند به نام های کاترین ان و مارگارتا دارد. او در سال ۱۹۵۵ با رابرت ویلیام چمبرز ازدواج کرد که پسر آنها جیمز کاکس چمبرز یک هنرپیشه میباشد.

چمبرز زنی فعال در عرصه سیاست نیز بود. او از سال ۱۹۷۷ تا سال ۱۹۸۱ از طرف رئیس جمهور آمریکا جیمی کارتر به عنوان وزیر امور خارجه در بلژیک منصوب شد. او در طی دهه ۸۰ میلادی به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت کوکا کولا فعالیت داشت. او در آتلانتا اولین زنی بود که به عنوان رئیس بانک و نیز عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی مشغول به کار بود.

وی همچنین حامی موسسه های خیریه ی فرهنگی ، آموزشی و هنری زیادی بوده است و جوایز و افتخارات زیادی را در این راه کسب کرده است. او عضو هیئت مدیره باغ رباتیک آتلانتا، جامعه تاریخی آتلانتا، مرکز هنر وودراف و موزه ویتنی در نیویورک میباشد. او در سال ۲۰۰۸ نیز حامی کمپین انتخاباتی رئیس جهوری اوباما در ایالت جورجیا بود.