پیش بینی کارشناسان برای هفته بعد معادل 08/3 میلیون بشکه می باشد.

رضا اسماعیل زاده کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس امروز عنوان کرد: تمامی خبرهای هفته جاری، دست به دست هم دادند تا بازده هفتگی دو شاخص وست تگزاس اینترمدیایت ایالات متحده و برنت دریای شمال انگلستان به ترتیب به ۵% و ۴% برسد که در این میان شاخص ترین خبر مربوط به کاهش بیش از انتظار مقدار موجودی خام ایالات متحده مربوط می شود.

هفته دوم جولای را در حالی پشت سر گذاشتیم که عوامل افزاینده قیمت این طلای سیاه یکی پس از دیگری به بازار مخابره شدند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد: طوفان ساحلی خلیج مکزیک که باعث قطع تولید بیش از نصف تولید این منطقه، معادل حدود ۱ میلیون بشکه نفت در روز شد، احتمال اقدامات تلافی جویانه ایران در مورد توقیف تانکرهای بریتانیایی، کاهش غیرمنتظره و فراتر از پیش بینی های انجام شده در مورد ذخایر نفت خام ایالات متحده، ادامه برنامه محدود سازی تولید نفت توسط اعضای موسوم به اوپک پلاس با در نظر گرفتن تهدیدات دائمی نفت شیل ایالات متحده.

با وجود پیش بینی افت ۰۸/۳ میلیون بشکه ای کارشناسان برای هفته منتهی به ۵ جولای، گزارش اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده مبنی بر افت ۵/۹ میلیون بشکه شوک جدیدی به بازار پر تنش این هفته های نفت وارد کرد. نکته قابل توجه آن که پیش بینی کارشناسان برای هفته بعد نیز معادل ۰۸/۳ میلیون بشکه می باشد. علاوه بر موضوع کاهش شدید در میزان ذخایر نفتی ایالات متحده، طوفان گرمسیری بری در حوزه ساحل لوئیزیانا و زیرساخت های تولید و پالایش خلیج مکزیک را مختل کرده و نیمی از تولیدات این منطقه متوقف شد.

بیشتر بخوانید:  تغییر و افزایش تدریجی دامنه نوسان قطعی است

آمار هفتگی موسسه نفت ایالات متحده در مورد میزان عرضه این کشور در روز ۱۶ جولای، آمار هفتگی اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده در مورد میزان ذخایر نفت این کشور در روز ۱۷ جولای و همچنین آمار هفتگی موسسه بیکر هیوز از تعداد چاه های فعال در روز جمعه از جمله آمار های کلیدی هستند که این هفته نیز طبق معمول به بازار ارائه خواهند شد.