نقطه قیمتی مهم برای دلار امروز کدام است؟
شناسه خبر : 158370 | تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1402 - 11:16 |
مهمترین خبری که دیروز به بازار مخابره شد، اعلام نرخ تورم بود و مرکز آمار شاخص‌های تورم را با تاخیر و به صورت نصفه و نیمه داد. اگر معامله‌گران از این آمار سیگنال تورمی دریافت کنند، طبیعتا بخاطر اینکه اولین تصویر از سال 1402 است، می‌تواند روی انتظارات تاثیر بگذارد.

به گزارش رسانه خبری بورس امروز ، در بازار ارز معامله‌گران معتقدند نقطه 52 هزار و 200 تومان برای قیمت دلار، نقطه مهمی است و اگر امروز حمایت شود امکان دارد جناح صعودی بازار تقویت شود اما اگر شکسته شود بستگی دارد که دلار تا چه حد کاهش پیدا می‌کند. اگر این سطح از دست برود نقطه مهم بعدی برای قیمت دلار 51 هزار و 700 تومان خواهد بود.

معامله‌گران معتقدند این نقطه حمایت مهمی است، چراکه سه هفته برای شکستن این حمایت – که قبلا مقاومت بوده – تلاش کرده بود؛ یعنی دامنه 51 تا 52 هزار تومان برای روند دلار مهم است.

همچنین معامله‌گران نیم‌نگاهی هم به رفتار پشت خط هرات داشتند. آن‌ها تصور می‌کنند اگر در پشت خط این ناحیه بشکند فضا به سمت کاهش می‌رود، اما یکشنبه در هرات اتفاق خاصی نیفتاد و قیمت دلار در 52 هزار و 300 تومان بسته شد.

علاوه بر تکنیکال از جمله نکات مهمی که می‌تواند در بازار، چه در جهت افزایش و چه در جهت کاهش، تاثیرگذار باشد، خبرها و آمارها هستند. مهمترین خبری که دیروز به بازار مخابره شد، اعلام نرخ تورم بود و مرکز آمار شاخص‌های تورم را با تاخیر و به صورت نصفه و نیمه داد. باید ببینیم معامله‌گران نسبت به این آمارها چه واکنشی خواهند داشت. اگر از این آمار سیگنال تورمی دریافت کنند، طبیعتا بخاطر اینکه اولین تصویر از سال 1402 است، می‌تواند روی انتظارات تاثیر بگذارد.

برخی درمورد نحوه محاسبات مرکز آمار هم نکاتی دارند و به این موضوع اشاره می‌کنند که این آمار تورم که به صورت نصفه و نیمه منتشر شده و حتی وزن یکسری گروه‌ها را تغییر داده‌اند، امکان دارد تصویر اقتصاد را با تغییر روش‌های محاسبه بهتر نشان دهد. بنابراین زمزمه‌هایی می‌آمد که پس اگر ما الان این تورم را حس ‌می‌کنیم،‌ تورم متوسط نیست و حتی می‌تواند بالاتر باشد. فارغ از درستی یا نادرستی، اگر این تصورات بیشتر در بازار رواج پیدا کند می‌تواند در موقعیت خرید و فروش معامله‌گران تاثیرگذار باشد.

بیشتر بخوانید:  وضعیت شرکت های تولید کننده الفین در صنعت پتروشیمی

از طرف دیگر، چیزی که دست کاهشی‌های بازار را بالا نگه داشته، روند نزولی دلار در هفته جاری بود. دلار در هفته جاری روند نزولی داشته و تمام حمایت‌های مهم را به لحاظ تکنیکی از دست داده و از آن طرف هم تمام اخبار منفی موجود از قبل وجود داشته و جناح کاهشی معتقدند این اخبار منفی تمام زور خود را زده‌اند و دلار امکان دارد فعلا به سمت کاهش حرکت کند؛ نه به خاطر این فکر که وضعیت بهبود پیدا کرده، بلکه بخاطر اینکه معامله‌گران تصور می‌کنند بازدهی در جاهای دیگری است.

  • منبع خبر : اکوایران

برچسب ها

نوشته های مشابه
قیمت طلای ۱۸عیار، قیمت طلا امروز، قیمت فروش هر گرم طلا
قیمت سکه امروز – قیمت نیم سکه – قیمت فروش ربع سکه
قیمت پوند در بازار امروز چهارشنبه 17خرداد 1402
رشد 4 درصدی درآمد “ساراب”
نرخ بیکاری مردان جوان در کف 10 ساله
کاهش ۲۰ درصدی قیمت مسکن به دلیل رکود
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.