همایش هم افزایی و همکاری معاونت علمی ، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و همچنین آیین افتتاح مرکز نوآوری رادیناس ۱۵ اسفند ماه در سالن اجتماعات سازمان کشتیرانی تهران با حضور ، روح ا... دهقانی معاون علمی ، فناوری واقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، صولت مرتضوی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، ابراهیم بازیان مدیرعامل هلدینگ شستا ، امیر حسین نادری مدیرعامل هلدینگ صدر تامین و دیگر مدیران عامل هلدینگ ها و شرکت های تابعه شستا برگزار شد .
  به گزارش بورس امروز در این همایش تفاهم نامه همکاری و هم افزایی بین معاونت علمی ، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی شستا امضا و مبادله شد و از مرکز نوآوری رادیانس رونمایی گردید .
ابراهیم بازیان مدیرعامل شستا در این همایش با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ با عنوان سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین ، گفت : در سال های اخیر مقام معظم رهبری بر تولید ملی به عنوان اصلی مهم و اثرگذار در کشور تاکید کرده اند و اقتصاد دانش بنیان را ستون فقرات اقتصاد مقاومتی دانسته اند و لذا هلدینگ شستا توجه به فعالیت های دانش بنیان را به عنوان اولویت اصلی دنبال می کند.وی افزود : هلدینگ شستا در بخش تولید به میزان ۸۰ درصد و بخش خدمات به میزان ۲۰ درصد فعالیت می کند ودر حال حاضربا ۱۵۶ شرکت فعال کنترلی و ۱۰۰ شرکت غیر مدیریتی در اقتصاد کشور کار می کند.

مدیرعامل شستا با اشاره به اینکه این هلدنیگ ۱۱ درصد بازار سرمایه را دارد و در ۱۷ صنعت و رشته صنعتی در قالب ۹ هلدینگ کار می کند افزود : در حال حاضر یک درصد GDP کشور به شستا اختصاص دارد و این هلدینگ در یازده ماهه سال جاری  ۹۱ درصد بودجه خود را محقق کرده ودر این زمینه نسبت به سال گذشته ۴۶ درصد رشد داشته است .

ابراهیم بازیان افزود : این مجموعه ، رویکرد دانش بنیان را مد نظر دارد ودر این راستا بر تحول تکنولوژیک تاکید نموده و دستاوردهای مهمی از جمله رشد اقتصادی در بعد ملی را حاصل کرده است .

بیشتر بخوانید:  مشارکت همراه اول در هفتمین مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر

وی اظهار داشت : هلدینگ شستا باید به دنبال افزایش سهم خود در تولید و خدمات و همچنین تولید ناخالص ملی باشد. در این راستا برنامه داریم بودجه تحقیق و توسعه خود را نسبت به میزان درآمد افزایش دهیم .

بازیان گفت : این جلسه با هدف یادآوری این موضوع مهم برگزار شده که باید به اقتصاددانش بنیان در تمام راهبردها توجه داشته باشیم تا در نهایت بتوانیم در مسیر رشد اقتصادی کشور گام برداریم .

شایان ذکر است در این همایش از مرکز نوآوری رادیانس رونمایی شد . این مرکز نوآوری با هدف بکارگیری دانش و فناوری در حل چالش ها و مسائل شرکت های صنعتی و تولیدی و همچنین تامین مالی با استفاده از ابزارهای نوین برای طرح های دانش بنیان ایجاد شده است.