رییس کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن و ساختمان گفت: بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و استفاده از توان شرکت‌های دانش بنیان از بهترین راه‌ها برای تحقق نهضت ملی مسکن و برون‌رفت از مشکلات فعلی مسکن در کشور است.

به گزارش بورس امروز «محمد مرتضوی» روز چهارشنبه گفت : اجرایی کردن نهضت ملی مسکن علاوه بر تامین مالی، به استفاده از فناوری‌های نوین نیز وابسته است، چرا که با روش‌های گذشته و سنتی فعلی حل مشکلات مسکن کشور امکان‌پذیر نیست.

وی با اشاره به کارنامه موفق سازندگان مسکن در دهه ۹۰، تصریح کرد: مسکن مهر پیشران حرکت صنعت مسکن شد، اما از نظر کیفی نتوانست نظر جامعه هدف را تامین کنیم، با این حال با آسیب‌شناسی این طرح به‌تدریج کاستی‌ها شناسایی شد، اما متأسفانه این جریان در دولت گذشته به صورت کلی قطع و به دست فراموشی سپرده شد و طرح بزرگ مسکن مهر با تمام خوبی، کاستی و فرصت‌هایی که برای مردم ایجاد کرده بود به یکباره کنار گذاشته شد.

مرتضوی با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم برای ساخت سالانه یک میلیون مسکن اظهار داشت: برای هر چه‌بهتر تحقق کردن این طرح نیاز است تا در کنار منابع مالی از فناوری‌های نوین و بخش دانش بنیان نیز بهره برد.

وی برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی را فرصت خوبی برای معرفی و شناسایی توسعه گران حوزه مسکن به خصوص در بخش فناوری‌های نوین عنوان و تاکید کرد: انتظار می‌رود که در چنین نمایشگاه‌هایی، هدفی متفاوت ترسیم تا بتوان شاهد حضور هر چه بیشتر شرکت‌های فناور در حوزه مسکن و ساختمان باشیم.

نمایشگاه بین‌المللی فناوری‌های ساخت و ساز از دوم تا پنجم اسفند ماه در محل دایمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

این نمایشگاه با رویکرد حمایت از تولید داخل در توسعه شهری با مشارکت بخش‌های خصوصی و دولتی حوزه‌های مسکن و شهرسازی، شهرداری‌ها، انبوه‌سازان، هلدینگ‌های ساختمانی، شرکت‌های تاسیساتی، تجهیزاتی و ادوات ساختمانی نوین، شرکت‌های حوزه بهداشت، ایمنی و محیط زیست با ایجاد فضا و بستر مناسب جهت حضور شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها به‌منظور بهره‌گیری بیشتر از علوم و فنون روز با هدف؛ کمک به رشد اقتصاد مسکن و شهرسازی و استفاده از دستاوردها و تجربیات موفق شهرها، ایجاد کار، اشتغال و کارآفرینی؛ جذب و هدایت سرمایه‌های داخلی و خارجی جهت ورود به پروژه‌های کلان مسکن و شهرسازی به‌منظور ایجاد رونق و توسعه شهرها؛ معرفی توانمندی انبوه‌سازان و شرکت‌های بزرگ فعال در صنعت مسکن و شهرسازی؛ ارتقای روش‌های علمی تکنولوژی‌های نوین مورداستفاده در صنعت مسکن و شهرسازی برگزار خواهد شد

بیشتر بخوانید:  تامین بیش از ۲۴ هزارهکتار زمین برای طرح نهضت ملی مسکن
  • منبع خبر : ایرنا