هفته قبل در مورد دومین سکانس از حمله به نفت کش ها در دو سمت حساس ترین و پر رفت و آمد ترین تنگه نفتی دنیا آن هم در طول یک ماه صحبت کردیم. ظاهرا سناریوی این فیلم سکانس های حساس تری در آبستن خود داشت.

رضا اسماعیل زاده کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس امروز عنوان کرد: ظاهرا ریسک های منطقه ای دست از سر بازار نفت برنمی دارد و هر هفته شاهد وقوع رخدادی جدید در خلیج همیشه فارس هستیم، هر چند برای معامله گران نفت خبر بدی محسوب نمی شود. رهگیری و انهدام پیشرفته ترین هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین ایالات متحده در آسمان ایران تمامی معادلات این کشور در زمینه میزان توانایی دفاعی ایران را به هم زد. همین خبر کافی بود تا قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیایت پرش ۹ درصدی، که بالاترین میزان از نوامبر ۲۰۱۶ است و قیمت نفت برنت پس از پرش ۵ درصدی، که بالاترین میزان از هفته منتهی به ۱۵ فوریه است، به ثبت برساند.

وی افزود: هفته قبل در مورد دومین سکانس از حمله به نفت کش ها در دو سمت حساس ترین و پر رفت و آمد ترین تنگه نفتی دنیا آن هم در طول یک ماه صحبت کردیم. ظاهرا سناریوی این فیلم سکانس های حساس تری در آبستن خود داشت. انهدام این هواپیمای جاسوسی از آن جهت برای بازار نفت مهم بود که محل اصابت موشک به هواپیما محل مناقشه قرار گرفت. ادعای ایران آن بود که این هواپیما وارد حریم هوایی ایران شده در حالی که ایالات متحده بر این که این هواپیما در آب های بین المللی پرواز می کرده اصرار دارد. ایالات متحده همچنان به لفاظی خود ادامه می دهد ولی وقوع هر گونه مناقشه در منطقه می تواند تلفات سنگینی به بار آورده و همچنان نفت در مدار صعود باشد.

بیشتر بخوانید:  طلسم رشد هفتگی قیمت نفت شکسته شد

کارشناس بازار سرمایه در انتها اشاره کرد: آمار هفتگی موسسه نفت ایالات متحده در مورد میزان عرضه این کشور در روز ۲۵ ژوئن، آمار هفتگی اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده در مورد میزان ذخایر نفت این کشور در روز ۲۶ ژوئن و همچنین آمار هفتگی موسسه بیکر هیوز از تعداد چاه های فعال در روز جمعه از جمله آمار های کلیدی هستند که این هفته نیز طبق معمول به بازار ارائه خواهند شد.