مدیر سرمایه گذاری سبدگردان اندیشه صبا گفت: این سبد به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های کانون نهادهای سرمایه گذاری مشکلات صنفی و تقاضا های مد نظر را از این طریق مشخص و پیگیری می‌نماید.

سیدعلی خسرو شاهی مدیر سرمایه گذاری سبدگردان اندیشه صبا در گفت و گو با خبرنگار بورس امروز گفت: با توجه به گسترش فعالیت های شرکت های سبدگردان، اخیرا کارگروهی در کانون نهادهای مالی برگزار و به موجب آن  انتخاباتی نیز تحت عنوان انتخابات کمیته سبدگردان ها در کانون نهادهای سرمایه گذاری شکل گرفت.

وی با اشاره به برگزاری اولین جلسه این کمیته  در  15  آذر ماه امسال، بر جایگاه سبدگردان ها در بازار سرمایه تاکید کرد.

این مدیر سرمایه گذاری ادامه داد: همان طور که کارگزاران از طریق کانون کارگزاران مشکلات صنفی خود را حل می نمایند سبد گردان اندیشه صبا نیز به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های کانون نهادهای سرمایه گذاری مشکلات صنفی و تقاضا های مد نظر را باید از این طریق مشخص پیگیری نماید.

وی افزود: با توجه به  کمیته هایی که در کانون های‌های سرمایه گذاری وجود دارد سبد گردان اندیشه صبا  مشکلات خود را مطرح می نماید و به بحث و بررسی می پردازد  و اگر که مجموعه راه حلی برای  ارائه داشته باشند مطرح می نماید ودر نهایت  مجموع نظرات و خلاصه بحث به  سازمان ارجا داده میشود .

وی ادامه داد: کارگروهی متشکل از افراد خبره در این زمینه است  و امید است که  افرادی که انتخاب شده اند مثمر ثمر باشند و مشکلات را به درستی انتقال بدهند .

وی درآخر تصریح کرد: اگر که  بخشنامه ها و ابلاغیه ای که صادر می‌شود در روند کار مشکل سازباشد موضوع مطرح می گردد و اگر که به صلاح باشد و موجب پیشرفت گردد مورد قبول سازمان نیز  خواهد بود. سازو کار اصلی کارگروه با فرجه ای حداقل یکساله به ثمر خواهد رسید و  نتیجه مشخص خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  کاهش نرخ «اخزا» عامل رشد بازدهی سهام