امروزه اکثر قریب به اتفاق کارشناسان در کشور براین باورند که توسعه صنعتی، بهترین مسیر برای دستیابی کشور به پیشرفت و توسعه اقتصادی می‌باشد. توسعه صنعتی از طریق هدایت سرمایه‌ها بسمت احداث و توسعه واحدهای صنعتی منطبق بر برنامه‌های کلان آمایش سرزمین میسر می‌باشد.  سرمایه‌گذاری‌های صنعتی بمنظور موفقیت نیاز به دریافت مشاوره و طیف وسیعی از خدمات مختلف فنی، مهندسی و حرفه خواهند داشت و در حقیقت کیفیت این خدمات تعیین‌کننده نتیجه، میزان بهره‌وری و بازده سرمایه‌گذاری‌های صنعتی می باشد.
سید محسن حسینی؛ عضو کانون مشاوران و سرمایه گذاری
امروزه اکثر قریب به اتفاق کارشناسان در کشور براین باورند که توسعه صنعتی، بهترین مسیر برای دستیابی کشور به پیشرفت و توسعه اقتصادی می‌باشد. توسعه صنعتی از طریق هدایت سرمایه‌ها بسمت احداث و توسعه واحدهای صنعتی منطبق بر برنامه‌های کلان آمایش سرزمین میسر می‌باشد.
 سرمایه‌گذاری‌های صنعتی بمنظور موفقیت نیاز به دریافت مشاوره و طیف وسیعی از خدمات مختلف فنی، مهندسی و حرفه خواهند داشت و در حقیقت کیفیت این خدمات تعیین‌کننده نتیجه، میزان بهره‌وری و بازده سرمایه‌گذاری‌های صنعتی می باشد.
در این راستا شرکت سامان صنعت مبتکر با سابقه بیشتر از 15 سال در زمینه مشاوره و ارائه خدمات سرمایه‌گذاری صنعتی و بعنوان واحد فنی مهندسی برتر کشور در سنوات گذشته، تمامی تجربیات خود در احداث قریب به 80 واحد صنعتی در کشور را ضامن ارائه خدمات باکیفیت فنی مهندسی، حقوقی، بازرگانی و مالی به سرمایه‌گذاران در بخش صنعت کشور نموده است.
خدمات سامان صنعت مبتکر به متقاضیان را می‌توان در بخشهای اصلی زیر عنوان نمود:
• هدایت سرمایه‌‎گذاران صنعتی به سمت بخشهای جذاب‌تر و پر مزیت تر؛
• تعریف مهندسی پروژه ها و امکان‌سنجی اجرای طرحهای صنعتی از جنبه بازار، فنی و مالی؛
• تامین ماشین‌آلات تولید منطبق بر طرح مهندسی پروژه از طریق مناقصه بین تامین‌کنندگان داخلی و خارجی؛
• نظارت حقوقی بر فرایند عقد قرارداد خرید و همچنین نظارت‌های فنی و بازرگانی بر عملیات ساخت، بارگیری و حمل تجهیزات؛
• پیمانکاری ساخت پروژه‌های صنعتی بصورت  EPC باهدف کاهش هزینه، افزایش سرعت اجرا و حداکثر نمودن انطباق فعالیت های عمرانی با نیازمندی‌های مهندسی پروژه.
علاوه بر این واحد تحقیق و توسعه شرکت سامان صنعت مبتکر بطور پیوسته اقدام به فعالیت‌های علمی، پژوهشی در جهت بهبود مستمر کیفیت خدمات و ارائه خدمات جدید می‌نماید. برای نمونه پس از شیوع بیماری کرونا و ایجاد محدودیت‌ها برای بازرگانان و فعالان اقتصادی خارجی، خدمت جدیدی باعنوان اعتبارسنجی شرکتهای چینی طراحی و ارائه گردید. در این خدمت شبکه کارگزاران خارجی شرکت سامان صنعت مبتکر از طریق درخواست استعلاماتی از منابع رسمی و دولتی چین، پارامترهای اصلی اعتبار شرکتهای چینی از جمله پرونده‌های قضایی، اطلاعات ثبتی، اطلاعات سهامداران و آدرسها و شماره تلفنهای قانونی، وضعیت مالی و …. را مورد بررسی قرار می دهند و گزارش این استعلامات را در اختیار متقاضیان قرار می دهند.
شرکت سامان صنعت مبتکر مسیر خود را که ایفای نقشی کوچک در جهت توسعه صنعتی کشور است در سالیان متمادی فعالیت خود به روشنی شناخته است و تمامی امکانات و تجربیات و دانش انباشته خود را در جهت ارتقای وضعیت اقتصادی، اشتغال و اعتلای هرچه بیشتر میهن اسلامی به کار خواهد بست.
  • نویسنده : سید محسن حسینی؛ عضو کانون مشاوران و سرمایه گذاری
بیشتر بخوانید:  عرضه دارا سوم به شرایط بازار بستگی دارد