شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد11 هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش بورس امروز؛ شاخص بورس امروز 21 آبان رشد 111 هزار واحدی را تجربه کرد.

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 8میلیارد سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 51 هزار و 676میلیارد و 148میلیون تومان در بیش از 408هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد11 هزار و 739 واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 426هزار و 95 واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران؛ معدنی و صنعتی چادرملو؛ و فولاد مبارکه اصفهان بود. همچنین شرکت های ایران خودرو و سایپا  با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم 4میلیارد و 420 میلیون ورقه معامله شد. ارزش آن  81هزار و 831میلیارد تومان در 219هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 119 هزار واحد رشد کرد و در ارتفاع 18هزار و 541واحد قرار گرفت.

همچنین بیشترین اثر مثبت در این بازار برای نمادهای؛ پلیمر آریا ساسول؛ آهن و فولاد غدیر ایرانیان؛ صنعتی مینو؛ پویار رزکان آق‌دره؛ پتروشیمی زاگرس، بیمه اتکای ایرانیان و پتروشیمی تندگویان بود.

برترین عرضه و تقاضا

نمادهای پرتقاضا در  بازار بورس امروز شامل: ختوقا، غبشهر، بالبر  مبودند.

نمادها با برترین عرضه در بورس امروز شامل انرژی1، وسگلستا و ساربیل می‌شدند. همچنین بیشترین و کمترین قیمت به ترتیب غبشهر، ما و ختوقا برای افزایش و شاراک، سیلام، خچرخش برای کاهش بود.