مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس از راه اندازی مرکز ارتباط بازار سرمایه خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این مرکز امکان گزارش‌دهی تخلفات احتمالی ناظر توسط سهام‌داران بورسی بوجود آمده است.

به گزارش بورس امروز، حمید اسکندری با اشاره به انتشار صورت‌های مالی شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس گفت: افراد می‌توانند جزئیات این صورت‌ها را در سامانه کدال مشاهده کنند.

مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس افزود: با توجه به افزایش تعداد سهام‌داران بورسی در چند سال قبل و تغییر ترکیب سهام‌داری، این نیاز وجود داشت که اصحاب فرهنگ و هنر در کنار بازار سرمایه قرار بگیرند. بدین جهت حوزه سواد مالی و تربیت اقتصادی اولویت جدی این شرکت است و برنامه‌های مهمی را در این حوزه شاهد خواهیم بود.

وی اضافه کرد: گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای که از سال‌های قبل مورد توجه قرار داشت، از سال قبل الکتریکی شده و ظرفیت آموزش نیز افزایش یافته است. همچنین سامانه تمدید گواهی‌نامه حرفه‌ای ساماندهی شده و به زودی راه‌اندازی خواهد شد تا امکان تمدید گواهی‌نامه‌ها فراهم شود.

اسکندری در ادامه از راه‌اندازی مرکز ارتباط بازار سرمایه خبر داد و گفت: این مرکز سال قبل راه اندازی شد و یک دوره آزمایشی سه ماهه را طی کرده است. ظرفیت این مرکز سه میلیون تماس در سال است که این ظرفیت در صورت نیاز قابلیت افزایش دارد.

وی ادامه داد: سهام‌داران از طریق این مرکز می‌توانند تخلفات احتمالی نهاد ناظر را گزارش دهند و درخواست‌های خود را پیگیری کنند. همچنین این مرکز از سامانه‌هایی که در اختیار سهام‌داران قرار دارد، مانند سامانه کدال پشتیبانی می‌کند.

  • منبع خبر : تسنیم