معاون تامین مالی شرکت تأمین سرمایه دماوند گفت: بر اساس موافقت اصولی منتشر شده توسط سازمان بورس و اوراق بهادار در تاریخ 3 مرداد ماه سال ۱۴۰۱، شرکت ایران ترانسفو (سهامی عام) با نماد «بترانس» قصد دارد از طریق انتشار مرابحه به مبلغ ۵،۰۰۰ میلیارد ریال تامین مالی کند.

به گزارش بورس امروز، اوراق مرابحه «بترانس» با نرخ ۱۸ درصد سالیانه با مواعد پرداخت سود هر سه ماه یک بار و با عمر اوراق ۴ سال منتشر می شود که به منظور تأمین مالی بخشی از سرمایه در گردش شرکت جهت خرید مواد اولیه مصرفی خواهد بود.

به گفته خاکپور، مشاوره عرضه، متعهد پذیره نویس و بازارگردانی اوراق مذکور بر عهدۀ تأمین سرمایه دماوند و ضامن آن بانک رفاه کارگران می باشد. اوراق مذکور طی ماه های آتی از طریق شرکت کارگزاری آرمون بورس به عنوان عامل فروش در بورس اوراق بهادار تهران عرضه خواهد شد
خاکپور در خصوص سایر تامین مالی های در دست اقدام تأمین سرمایه دماوند گفت: در سال جاری به غیر از موافقت اصولی اخذ شده از سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت‌های دیگری نیز درخواست تامین مالی به تامین سرمایه دماوند داده‌اند که در حال طی کردن فرآیند اجرایی انتشار اوراق و پروسۀ اخذ موافقت اصولی و مجوزات لازم از مراجع ذیصلاح هستند که به محض نهایی شدن آن متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

  • منبع خبر : تامین سرمایه دماوند