مجمع عمومی عادی سالانه و فوق العاده بورس کالای ایران در حالی صبح روز جاری برگزار شد که سهامداران با رأی اکثریت، عملکرد این شرکت را مورد تایید قرار دادند و تقسیم سود ۸۰ ریالی و افزایش ۶۶ درصدی سرمایه شرکت را به تصویب رساندند.

به گزارش بورس امروز، در مجمع عمومی عادی سالانه بورس کالای ایران که صبح روز یکشنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۱ برگزار شد،‌ پس از ارایه گزارش هیات مدیره برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ و تشریح اهم اقدام ها و عملیات توسعه ای این بورس توسط حامد سلطانی نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران، گزارش صورت های مالی شرکت توسط حسابرس مستقل و بازرس قانونی، ارایه و به تصویب رسید.

براساس اعلام گزارش حسابرس، وضعیت مالی شرکت بورس کالای ایران و عملکرد مالی و جریان های نقدی آن برای سال مالی منتهی به تاریخ ۲۹ اسفند ۱۴۰۰،‌ از تمام جنبه های با اهمیت،‌ طبق استانداردهای حسابداری مطلوب است.

سهامداران در مجمع عمومی عادی سالیانه بورس کالای ایران، با تقسیم ۸۰ ریال سود به ازای هر سهم موافقت کردند.

در مجمع عمومی عادی بورس کالای ایران، موسسه حسابرسی آزموده کاران نیز به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی و بازرس علی البدل موسسه حسابرسی ایران مشهود و دنیای اقتصاد و اطلاعات به عنوان روزنامه های رسمی کثیرالانتشار انتخاب شدند.

همچنین در مجمع فوق العاده شرکت بورس کالای ایران نیز افزایش ۶۶ درصدی سرمایه شرکت به تصویب صاحبان سهام رسید. بدین ترتیب سرمایه شرکت از ۵۰۰ میلیارد تومان به ۸۳۰ میلیارد تومان از محل سود انباشته و سایر اندوخته ها افزایش می یابد.

  • منبع خبر : سنا