مدیر عامل هلدینگ چندرشته ای غدیر برنامه های تامین مالی این هلدینگ در بازار سرمایه را تشریح کرد.

امیر عباس حسینی مدیر عامل سرمایه گذاری غدیر در گفت و گو با خبرنگار بورس امروز با اشاره به عرضه بخشی از سهام فولاد غدیر ایرانیان، اظهارداشت: عرضه سهام شرکت فولاد شاهرود نیز مراحل نهایی خود را طی نموده است و به زودی عرضه آن صورت خواهد پذیرفت.

وی از عرضه هلدینگ صنعت و معدن غدیر به عنوان دیگر شرکت تابعه این هلدینگ چندرشته ای در بازار سرمایه نام برد که در صف عرضه به بازار سرمایه قرار گرفته است.

به گفته مدیرعامل هلدینگ چندرشته ای غدیر؛ تمام مراحل قانونی عرضه سهام هلدینگ صنعت و معدن غدیر طی شده است و در انتظار توافق با بورس برای نحوه ی عرضه آن هستیم تا به این واسطه در مرداد ماه یکی از مهم ترین عرضه های بزرگ در بازار سرمایه به نام هلدینگ معدنی غدیر  رقم خورد.

وی ادامه داد: در نیمه دوم سال جاری نیز هلدینگ مالی غدیر عرضه می گردد که اقدامات فرایندی ان در حال  انجام است. سعی بر این است که گزارش های شش ماه نیز بر اساس دستوالعمل های بازار سرمایه پیش رود .

وی در خصوص عملکرد هلدینگ چندرشته ای غدیر در فصل بهار، قرار داشتن شرکت ها در فصل مجامع را مورد اشاره قرار داد که این موضوع سبب شده است تا ناشران فعال در بازار سرمایه تمرکز خود را بر حضور در مجامع برای تقسیم سود قرار دهند.
حسینی با بیان اینکه در سه ماهه بهار شرکت های تابعه “وغدیر” عملکرد مطلوب تری نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته اند، اظهار داشت: البته در برخی موارد به ویژه در شرکت های پتروشیمی که هلدینگ غدیر  دارای  صاحب سهم و نفوذ است، تغییراتی نیز رخ داده است.

وی با این حال عملکرد شرکت های تابعه”وغدیر” را در فصل بهار بسیار مطلوب تر از سال گذشته خواند که در حال حاضر نیز این شرکت ها بر اساس برنامه های خود در حرکت اند.

وی با بیان اینکه پرتفوی “وغدیر” براساس استراتژی غدیر برای متوازن سازی سبد در حال بهینه سازی است، ادامه داد: در متوازن سازی سبد دو اتفاق در غدیر در حال انجام است. نخست  افزایش سوداوری سهم هلدینگ صنعت و معدن در یک چشم انداز سه ساله که باید به صنعت نفت و گاز برسد. و در کنار آن سهم گروه مالی غدیر که مجموعه ای  از زنجیره ی ارزش مالی و حوزه دانش بنیان است به عنوان سومین پایه سودآوری غدیر شکل می گیرد. بر این مبنا سایر فعالیت های غدیر هم در این حوزه ها متمرکز می شود.

مدیرعامل هلدینگ چندرشته ای غدیر نکته ی دوم را مربوط به شرکت های کم بازده عنوان کرد که بر اساس مدل استراتژی خروج یا استراتژی ادغام به شکل افقی و عمودی این شرکتها وضعیت شان سامان دهی می گردد. این امر در راستای استراتژی بهبود سبد صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: بر همین مبنا با وقوع این اقدامات در شش ماهه نخست سال، یک ادغام در هلدینگ های غدیر صورت پذیرفت. علاوه بر آن فعالیت شرکت های کم بازده یا متوقف شده است و یا شرکت هایی که قابلیت عرضه داشتند به سمت فروش آنها قدم برداشته شده است که نتایج آن در گزارشات رسمی اعلام می شود.

حسینی با اعلام آغاز مراحل مقدماتی بررسی افزایش سرمایه هلدینگ چندرشته ای غدیر در هیئت مدیره این شرکت، اظهارداشت: بر اساس این بررسی ها مشخص می شود که این افزایش سرمایه از محل سود انباشته و یا تجدید ارزیابی صورت پذیرد. که بسته به شرایط و هزینه ها و همچنین وضعیت شرکت در یکی از موارد اقدام خواهد شد.

وی در پایان اظهارات خود از انتشار اوراق برای تامین مالی از سوی این هلدینگ چند رشته ای خبر داد و گفت: امسال هم معادل سال گذشته، حدود 6000 میلیارد تومان اوراق بدهی به منظور تامین مالی برای پروژه ها و توسعه  دارایی های شرکت منتشر خواهد شد.