نماد حریل توانسته درآمد خود را در دو ماه ابتدایی سال 1401( از فروردین تا پایان اردیبهشت)، نسبت به دوره مشابه خود در سال 1400 حدود 29 درصد رشد دهد و از 547 میلیارد و 277 میلیون ریال به 704 میلیارد ریال افزایش دهد.

به گزارش بورس امروز، شرکت ریل پرداز سیر به عنوان یک شرکت سهامی عام، بزرگترین هولدینگ حمل و نقل ریلی کشور محسوب می گردد. این شرکت 1200 دستگاه واگن لبه بلند و 800 دستگاه واگن استجاری و همچنین 18 نمایندگی در استان های اصفهان، سنگان، خواف، سرخس، مشهد، طبس، زرین شهر، بافق، یزد، گل گهر، جلال آباد، بندرعباس، اهواز، بندر امام خمینی، تبریز و زنجان را دارد، و همینطور شرکای متعددی در داخل و یا خارج از کشور، خطوط و سکوهای بارگیری در مبادی بار، امکانات و سازه های اختصاصی تخلیه در مقاصد ریلی، کارخانجات بازسازی واگن را دارد. این شرکت قادر است خدمات یکپارچه لجستیکی و فورواردری را با تمرکز بر حمل و نقل ریلی داخلی و بین المللی را به همراه داشته باشد. نقاط قوت این صنعت به خودی خود عبارتند از: برخورداری از مزیت اجتماعی نسبت به سایر شقوق حمل و نقل، ایمنی یشتر، صرفه اقتصادی بالاتر، اشغال کمتر زمین برای احداث، مصرف سوخت کمتر، آلودگی کمتر محیط زیست، مزیت در جابه جایی حجم انبوه بار در مسیرهای طولانی، سهولت در افزایش ظرفیت سیستم ریلی نسبت به سایر روش ها، استهلاک پایین خطوط و ناوگان، امکان استفاده از انرژی های جایگزین در خطوط برقی، امکان افزایش سرعت جابه جایی بار و مسافر در سیستم، و هزینه کمتر در جابه جایی بار و مسافر و …

این شرکت با سرمایه ای معادل با 3 هزار میلیارد و 732 میلیون و 150 هزار ریال در بازار فرابورس ایران به فعالیت مشغول است. از جمله خدمات و فروشی که این شرکت اخیرا انجام می دهد حمل ذوب آهن و فولاد خوزستان و فولاد سنگان، فولاد صبا خلیج فارس، سایر تخلیه و بارگیری، فورواردری و حمل و نقل بین الملل است.

شرکت ریل پرداز سیر با ارزش بازاری بیش از 11 هزار میلیارد ریال تعداد 3 میلیارد و 732 میلیون و 150 هزار سهم دارد. سهامداران عمده این شرکت  ارزش آفرینان فدک، سبد PRX ، شرکت نوین گامان آتی همراه، شرکت توسعه تجارت صبا منطقه آزاد انزلی، شرکت ریل پرداز تندر خاورمیانه، شرکت حمل و نقل بین المللی شنل، شرکت سرمایه گذاری امین اعتماد، صندوق بازارگردانی توسعه بازار تمدن که هر کدام به ترتیب و تقریبی، 25 درصد، 13 درصد، 8درصد، 4 درصد، 3درصد، 2 درصد، 2 درصد و 1 درصد از سهام این شرکت را به خود اختصاص و مابقی به سایر سهامداران حقیقی و حقوقی اختصاص یافته است.

سرمایه این شرکت در بدو تاسیس 1 میلیارد ریال بوده است که در طی 5 مرحله افزایش سرمایه به سرمایه فعلی رسیده است. اولین افزایش سرمایه این شرکت در سال 1390 در حدود 900 درصد به 10 میلیارد ریال می رسد که اولین افزایش سرمایه این شرکت از محل آورده سهامداران بوده است. دومین افزایش سرمایه این شرکت که در سال 1392 انجام پذیرفت، سرمایه شرکت را تا حدود 135 درصد افزایش داده و به 1 هزار میلیارد و 360 میلیون ریال می رساند و این افزایش سرمایه هم از محل تجدید ارزیابی دارایی ها صورت گرفت. سومین افزایش سرمایه این شرکت که از محل آورده سهامداران بود سرمایه شرکت را تا 44.12 درصد افزایش و به 1 هزار میلیارد و 960 میلیون ریال تبدیل نمود. چهارمین افزایش سرمایه که از محل تجدید ارزیابی دارایی ها صورت گرفت در حدود 70 درصد سرمایه را تا 3 هزار میلیارد و 324 میلیون و 962 هزار ریال افزایش داد. آخرین افزایش سرمایه این شرکت حمل و نقلی در سال 1399، از محل سود انباشته صورت پذیرفت و سرمایه تا 12 درصد افزایش و به 3 هزار میلیارد و 732 میلیون و 150 هزار ریال رساند.

نماد حریل توانسته درآمد خود را در دو ماه ابتدایی سال 1401( از فروردین تا پایان اردیبهشت)، نسبت به دوره مشابه خود در سال 1400 حدود 29 درصد رشد دهد و از 547 میلیارد و 277 میلیون ریال به 704 میلیارد ریال افزایش دهد. از 704 هزار میلیارد ریال درآمدی که این شرکت در 2 ماهه ابتدایی سال جاری کسب نموده حدود 30 درصد به حمل ذوب آهن، 13 درصد به سایر تخلیه و بارگیری، 47 درصد به حمل فولاد خوزستان، 7 درصد به حمل فولاد سنگان و 3 درصد به فولاد صبا خلیج فارس اختصاص یافته است.

 

بیشتر بخوانید: اخبار ریل پرداز سیر